Wełna konopna do dociepleń budynków
1. Czy wełna konopna do dociepleń budynków jest dobrą alternatywą dla stosowanych dotąd materiałów izolujących temperaturę?
2. Dlaczego warto inwestować w montaż konopnych mat termoizolacyjnych?
3. Zalety stosowania ocieplenia budynku konopną matą izolacyjną
4. Wełna konopna do dociepleń budynków – prosty montaż i szeroki wachlarz wyboru lokalizacji budynku wyboru lokalizacji budynku
Czy wełna konopna do dociepleń budynków jest dobrą alternatywą dla stosowanych dotąd materiałów izolujących temperaturę?
W budownictwie znamy i używamy powszechnie takich surowców jak: wełna szklana, wełna mineralna, styropian. Coraz częściej wdrażamy też ekologiczne materiały takie jak: wełna drzewna i konopna. Te i wiele innych materiałów – jak wiemy – stosujemy do docieplenia naszych domów i mieszkań. Niektóre z powyższych pełnią również funkcję wygłuszająca, dlatego z powodzeniem możemy ich użyć w przypadku sali koncertowej lub studia nagrań. Skupimy się na najmniej konwencjonalnej dotąd metodzie docieplenia budynku, jaką jest montaż konopnych mat termoizolacyjnych. Wełna konopna do dociepleń budynków to rozsądny wybór materiału izolacyjnego.
Dlaczego warto inwestować w montaż konopnych mat termoizolacyjnych?
Decyzja o wybraniu wełny konopnej jako materiał izolacyjny do naszego domu jest jedną z najlepszych, jakie możemy podjąć. Zalet montażu konopnych mat termoizolacyjnych jest sporo. Zanim je wymienimy, wyjaśnimy co kryje się pod – wielu nam obcą – nazwą ,,konopna mata termoizolacyjna”. Jest to materiał izolacyjny, który produkujemy z konopi przemysłowych. Konopie przemysłowe stają się coraz bardziej popularną formą produkcji roślinnej w gospodarstwach rolnych. Z przyczyn mentalnych i obyczajowych nadal bywa to tematem kontrowersyjnym. Konopie wielu niedoświadczonym ludziom kojarzą się wszak wyłącznie ze środkami odurzającymi, a wiemy już, że rośliny te mają również korzystne zastosowanie. Produkcja mat termoizolacyjnych jest tego przykładem. Konopie są skutecznym i zdrowszym zamiennikiem standardowych surowców, z których produkujemy klasyczne materiały izolacyjne: kamienne lub mineralne.
Zalety stosowania ocieplenia budynku konopną matą izolacyjną
Bezsprzecznie, do nadrzędnych zalet skorzystania z omawianego rodzaju ocieplenia budynku należy jego neutralność wobec środowiska oraz zdrowia człowieka. Ponadto maty konopne są przyjazne alergikom, a także – podobnie jak podczas montażu płyt drzewnych – nie potrzebujemy korzystać z odzieży ochronnej i masek. Zarówno sam proces produkcji mat konopnych, jak i montaż są w pełni bezpieczne. Zważywszy na fakt braku obecności białek w strukturze maty, nie musimy obawiać się działania szkodników np. moli czy myszy. Maty konopne są odporne na wilgoć. Są w stanie pochłonąć około 20% wilgoci z powietrza i nie cierpi na tym ich zdolność izolacyjna. W taki sposób mamy gwarancję zdrowego powietrza w naszych pomieszczeniach. Ponadto, w porównaniu do klasycznych mat mineralnych, maty konopne zapewniają lepszą ochronę przed utratą zimna zimą oraz przepuszczalnością gorącego powietrza latem. Walory termiczne surowca zawdzięczamy jego niskiej przewodności cieplnej przy jednoczesnej zdolności akumulacji ciepła.
Wełna konopna do dociepleń budynków - prosty montaż i szeroki wachlarz wyboru lokalizacji budynku wyboru lokalizacji budynku
Istotną zaletą wyboru konopnej maty termoizolacyjnej do docieplenia budynku jest jej łatwy, niepodrażniający skóry montaż. W zależności od potrzeb klientów, dostępne są na rynku różne rozmiary mat. Możemy je montować w nowych i starszych budynkach, niezależnie od materiału, z jakiego zostały wykonane (cegła, płyta, drewno).
Rzeczowy i konkretny artykuł. Przekaz trafiający do odbiorcy.
Same zalety i ciepło, i środowisko na tym nie cierpi 🙂
Kiedyś uprawa i przemysł konopny był na wysokim poziomie w Polsce. Teraz ponownie wraca do łask.
Może to otworzy niektórym oczy.Super artykuł.