ROLNICTWO

Polagra 2023

Polagra 2023 na Międzynarodowych Targach Poznańskich
Polagra 2023
Dedykowany program wydarzeń

Polagra 2023 na Międzynarodowych Targach Poznańskich

W dniach 13-15 stycznia 2023 roku, po raz dziewiąty odbyły się Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra Premiery. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich zgromadziło się prawie 20 000 uczestników. Swoje produkty z branży rolniczej zaprezentowało ponad 200 przedstawicieli marek. Na ponad 180 stoiskach targowych mogliśmy zapoznać się ze znanymi oraz całkiem nowymi produktami. Tych ostatnich pojawiło się ponad 100! Polagra 2023 to nie lada gratka nie tylko dla przedstawicieli branży rolniczej, ale też wszystkich zainteresowanych nauką i ochroną środowiska.

Polagra 2023

Podczas Targów mogliśmy bezpośrednio skonfrontować się z takimi przedstawicielami światowych firm produkujących maszyny rolnicze jak:

 • MASSEY FERGUSON,
 • JOHN DEERE,
 • KUHN,
 • CLASS,
 • SWIMER,
 • MZURI,
 • SAMASZ,
 • DAF,
 • BIN,
 • AGRO-MASZ,
 • UNIA,
 • EM EUROMILK
 • KMK AGRO

Targi obejmowały 3 pawilony wraz z pawilonem kongresowym Poznań Congress Center. Oprócz maszyn rolniczych targi skupiły firmy, które zajmują się badaniem oraz wdrażaniem innowacyjnych i proekologicznych technologii w dziedzinie uprawy roślin i hodowli zwierząt. Mogliśmy też poznać laureata nagrody Grand Prix Grupy MTP 2023 w kategorii innowacyjny produkt. Okazał się nim autonomiczny laserowy system, którym rolnicy mogą już zwalczać chwasty na swoich polach uprawnych. Produkt ten – Agri Jabocus – jest owocem firmy Agrocom Polska Jerzy Koronczok. Podczas trwania targów każdy zainteresowany mógł porozmawiać z przedstawicielami twórców – w tym polskich – nowoczesnych aplikacji i oprogramowania, których zadaniem jest wsparcie współczesnych gospodarstw rolnych.

W celu umożliwienia nawiązania ogólnoświatowych relacji uruchomiono program Hosted Buyers. Jest to narzędzie, dzięki któremu przyciągamy na dany event pożądane osoby z perspektywy wystawców, czyli innymi słowy potencjalnych klientów. Nietuzinkowym wydarzeniem było również przyznanie nagrody Eco Prize Grupy MTP w kategorii ekologicznych rozwiązań. Laureatem tej nagrody stał się system Directlnjekt. pozwalający na doraźne zastosowanie środka ochrony roślin w przypadku pojawienia się niespodziewanych warunków polowych. Jest to produkt marki Amazone.

Dedykowany program wydarzeń

W tegorocznej edycji Polagry organizatorzy postawili na przemyślany program wydarzeń, który skierowali do przedstawicieli różnych grup. W nawiązaniu relacji z Wielkopolską Izbą Rolniczą zorganizowano Wielkopolski Dzień Młodego Rolnika, cieszący się sporym zainteresowaniem. Wydarzenie to przyciągnęło ponad 1000 uczniów ze szkół rolniczych całej Wielkopolski. Kolejnym istotnym przedsięwzięciem, mającym miejsce w czasie trwania Targów była XV edycja Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych. Tym razem uwagę poświęcono tematyce stabilizacji procesu produkcji rzepaku w Polsce i produktów końcowych: oleju i biodiesla. Wśród ciekawych wydarzeń na uwagę zasługuje też seminarium odnośnie do podniesienia jakości gleb polskich. Nadrzędnym celem programu jest wsparcie współpracy w zakresie technologii i produkcji rolnej pomiędzy polskimi i holenderskimi instytutami oraz przedsiębiorstwami . Dużym atutem według wystawców obecnych na targach jest dokonanie wielu transakcji zakupowych na ich prezentowane produkty. Kolejne targi Polagra 2024 już za rok!

Jeden komentarz do “Polagra 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *