MOTORYZACJA

Targi Camper Caravan Show

Międzynarodowe Targi Camper Caravan Show
Konferencje i kongresy branżowe
Konsekwentnie rosnąca popularność caravaningu

Międzynarodowe Targi Camper Caravan Show

W dniach 29 września – 1 października 2023 roku w Nadarzynie odbyły się 12. Międzynarodowe Targi Caravaningowe Camper Caravan Show. Wydarzenie to przyciągnęło ponad 28 440 branżowych odwiedzających, z czego 95% stanowili Polacy. Odwiedzający mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami w caravaningu. Targi Camper & Caravan Show to największe w Polsce i w Europie Środkowej wydarzenie poświęcone caravaningowi. W tym roku na dwóch pawilonach wystawienniczych zaprezentowało się ponad 70 wystawców z Polski i zagranicy. Wśród nich byli producenci i dystrybutorzy kamperów, przyczep kempingowych, domów mobilnych, specjalnych pojazdów turystycznych i autokarów. Targi Camper Caravan Show to doskonała okazja dla wszystkich, którzy są zainteresowani caravaningiem. Wydarzenie to pozwala zapoznać się z najnowszymi trendami w tej branży, zdobyć wiedzę i nawiązać relacje biznesowe.

Uczestnicy targów mieli okazję zapoznać się z szeroką ofertą pojazdów caravaningowych, począwszy od kompaktowych kamperów miejskich, poprzez rodzinne kampery i przyczepy kempingowe, po luksusowe domy mobilne. Wśród nowości na targach można było zobaczyć m.in.:

 • kampery elektryczne z zasięgiem do 400 kilometrów;
 • przyczepy kempingowe z systemami solarnymi;
 • domy mobilne z tarasem na dachu;
 • specjalne pojazdy turystyczne przystosowane do jazdy w terenie.

Konferencje i kongresy branżowe

Oprócz wystawy, na targach odbyły się również konferencje, warsztaty i kongresy branżowe. Podczas tych wydarzeń można było zdobyć wiedzę na temat najnowszych trendów w caravaningu, poznać nowe produkty i usługi oraz nawiązać relacje biznesowe.

Na uwagę, zasłużyła konferencja ,,Nowe trendy w caravaningu”, w trakcie której, eksperci z branży caravaningowej omawiali najnowsze trendy. Poświęcili sporą uwagę takim zagadnieniom jak:

 • rozwój pojazdów caravaningowych napędzanych energią elektryczną;
 • postęp technologiczny w pojazdach caravaningowych;
 • nowe możliwości finansowania zakupu pojazdów caravaningowych.

Warsztaty ,,Jak wybrać kampera lub przyczepę kempingową”, pozwoliły uczestnikom dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy wyborze pojazdu caravaningowego oraz poruszyły takie zagadnienia jak:

 • rodzaje pojazdów caravaningowych;
 • wymagania prawne dotyczące pojazdów caravaningowych;
 • wyposażenie pojazdu caravaningowego.

Kongres ,,Caravaning w Polsce i Europie” zgromadził przedstawicieli branży caravaningowej z Polski i zagranicy, którzy dyskutowali o rozwoju tej formy wypoczynku w Polsce i Europie. Innymi ciekawymi wydarzeniami podczas targów były:

 • konkurs „Najpiękniejszy kamper lub przyczepa kempingowa”;
 • spotkania biznesowe dla branży caravaningowej;
 • wykłady i prezentacje na temat caravaningu.

Konsekwentnie rosnąca popularność caravaningu

Targi Camper & Caravan Show to nie tylko okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami w caravaningu. Wydarzenie to jest również potwierdzeniem rosnącej popularności tej formy wypoczynku w Polsce. W ostatnich latach liczba kamperów i przyczep kempingowych zarejestrowanych w Polsce wzrosła dwukrotnie. W 2023 roku zarejestrowano ponad 100 000 pojazdów caravaningowych, co stanowi około 1% wszystkich rejestracji samochodów w Polsce. Jest wiele powodów, dla których caravaning zyskuje na popularności. Przede wszystkim jest to wygodna i niezależna forma wypoczynku. Kamper lub przyczepa kempingowa pozwala podróżować w dowolne miejsce, w dowolnym czasie. Jest to również doskonała opcja dla rodzin z dziećmi.Targi Camper & Caravan Show to doskonała okazja, aby przekonać się o zaletach caravaningu. Wydarzenie to pozwala zobaczyć najnowsze pojazdy caravaningowe, zapoznać się z ofertą firm z branży oraz zdobyć wiedzę na temat tej formy wypoczynku. Ekspozycje, które odwiedziliśmy podczas targów to:

 • Prime Marine (siedz. w Nadmie, woj. mazowieckie) – dystrybutor wysokiej jakości rozwiązań do kamperów i łodzi:
 • AlesCamp (siedz. w Słowiku, woj. łódzkie) – to wykonawca profesjonalnej zabudowy kamperów;
 • TapSAM Design (siedz. we Włoszakowicach, woj. wielkopolskie) – firma, która zdobyła renomę i ogromną popularność, głównie wśród sportowców, dla których tworzy unikatowe wnętrza samochodów wraz z trwałym wyposażeniem pojazdów;
 • Artim (siedz. w Pile, woj. wielkopolskie) – jest dostawcą rozwiązań do camperów i busów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *