Co to jest SAP?
1. Co to jest SAP? Czym jest ten system i jakie korzyści płyną z jego wdrożenia?
2. Trochę historii firmy…
3. Do jakich działań w firmie używamy omawianego programu?
Co to jest SAP? Czym jest ten system i jakie korzyści płyną z jego wdrożenia?
Program SAP – bo takowym on właśnie jest – bezsprzecznie kojarzymy ze światem IT (Informatic Technology). SAP jest skrótem od firmy z siedzibą w Niemczech, której pełna nazwa brzmi Systemanalyse Programmentwicklung, co tłumaczymy jako ,,rozwój programu do analizy systemu”. Obecnie pełna prawna nazwa tej działalności to SAP SE. SE to skrót od Societas Europea (towarzystwo europejskie). Spółka ta została zarejestrowana w zgodzie z wymogami korporacyjnego prawa Unii Europejskiej. Co to jest SAP? Obecnie to oprogramowanie zaliczyć możemy do najbardziej liczących się na rynku oprogramowania do automatyzacji procesów biznesowych producentów. Pracownicy przedsięwzięcia tworzą coraz to lepsze rozwiązania, dzięki który ułatwiają komunikację i przetwarzanie danych między podmiotami.
Trochę historii firmy…
Warto wiedzieć, że omawianą działalność założono w 1972 roku. Pierwotnie nosiła ona nazwę System Analysis Program Development, którą tłumaczymy jako ,,rozwój programu analizy systemowej”. Później zaczęto posługiwać się skrótem SAP. W dość szybkim tempie z pięcioosobowej kreatywnej paczki przyjaciół firma ta przeobraziła się w międzynarodowe przedsiębiorstwo. Siedzibą firmy jest Walldorf w Niemczech. W omawianej organizacji znalazło zatrudnienie więcej niż 105 000 wykwalifikowanych w dziedzinie oprogramowania osób z różnych krajów. Pracownicy wdrożyli oryginalne oprogramowanie SAP R/2 oraz SAP R/3. Ustanowili również nowy standard oprogramowania, który ułatwi nam planowanie pracy w naszym przedsiębiorstwie. Mowa tutaj o omówionym już w naszym serwisie ERP.
Obecnie oprogramowanie daje lepsze możliwości wykorzystania oprogramowania ERP. Dzięki temu, możemy w pełni wykorzystać możliwości przetwarzania danych przez program oraz obsłużyć zaawansowane technologie. Chodzi tu dokładnie o sztuczną inteligencję (artificial inteligence) oraz o uczenie maszynowe ( machine learning). Obecnie z SAP -u korzysta już około 230 milionów pracowników, a liczba ta cały czas rośnie. Oczywiście mamy tu na myśli czynnych użytkowników chmury. Dzięki kreatywności programistów, mamy zagwarantowane mnóstwo rozwiązań , które przejawiają się w propozycji różnych biznesowych narzędzi i funkcji. Bogate chmurowe portfolio dostawców jest tego dowodem. Dyrektorem generalnym SAP SE jest Christian Klein. Jest on najmłodszym zarządzającym w historii tak dużych niemieckich przedsiębiorstw.
Do jakich działań w firmie używamy omawianego programu?
Zaobserwowaliście zapewne, że modele biznesowe, które dobrze znamy bardzo często wprowadzają chaos w przechowywaniu danych operacyjnych. Jest to związane z tym, że za pomocą konkretnych narzędzi przechowujemy te dane w odrębnych bazach. Wiążą się z tym utrudnienia związane z komunikacją w przedsiębiorstwie oraz z dostępem do informacji. Ponadto, poprzez klasyczne rozwiązania powielamy dane w różnych działach. Zwiększamy sobie tym samym koszty masowej pamięci IT oraz ryzykujemy popełnianiem błędów. Niemiecki program pozwala nam zcentralizować zarządzanie firmą. W praktyce oznacza to lepszą komunikację i dostęp do danych wszystkich pracowników.
SAP wspomaga również współpracę między podmiotami. Korzystając z tego oprogramowania poprawiamy wydajność prac, podnosimy produktywność i obsługę naszych klientów. W jaki sposób? SAP oferuje nam różne rozwiązania, które pomogą nam ułatwić pracę w naszej firmie. Mamy tu na uwadze takie narzędzia i funkcje jak: konwencjonalne aplikacje, różne platformy i technologie. Możemy je zainstalować na własnych zasobach serwerowych, lokalnie (on – premise). Pracownicy SAP opracowują dedykowane dla nas rozwiązania branżowe, dzięki którym ułatwiamy sobie procesy analizy czy prognozowania. Dzięki SAP z łatwością możemy konfrontować operacyjne dane biznesowe wraz z opiniami klientów . Dzięki temu umożliwimy sobie zrozumienie aktualnych potrzeb rynkowych i dostosujemy adekwatnie do niego ofertę.
.
Chodź nje jest to moja dziedzina.To te artykuły zawsze przyciągają. Bo docierają do odbiorcy. No o zawsze coś wiedzy się poszerzy .