PRZEMYSŁ SPOŻYWCZYROLNICTWO

Targi BioExpo Warsaw 2023

Targi BioExpo Warsaw 2023 – rosnące zainteresowanie żywnością ekologiczną
Branża ekologiczna
Ważne wydarzenie dla branży ekologicznej

Targi BioExpo Warsaw 2023 - rosnące zainteresowanie żywnością ekologiczną

W dniach 5-7 października 2023 roku w Nadarzynie pod Warszawą odbyły się targi BioExpo Warsaw. Była to już 5. edycja tego wydarzenia, które jest największym w Polsce i jednym z najważniejszych w Europie Środkowo-Wschodniej. W tegorocznych targach wzięło udział ponad 100 wystawców i odnotowano blisko 10 000 tys. branżowych odwiedzających, z czego 93% stanowili Polacy. Wystawcy prezentowali szeroki asortyment produktów ekologicznych, w tym żywność, kosmetyki, środki czystości, odzież i dodatki. Targi odwiedziło łącznie ponad 120 tysięcy osób, w tym przedstawiciele branży spożywczej, handlowej, gastronomicznej, a także konsumenci indywidualni.

Branża ekologiczna

Targi BIOEXPO Warsaw to doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami w branży ekologicznej. W tym roku wystawcy zaprezentowali wiele nowości, w tym:

  • nowe produkty roślinne, takie jak burgery z konopi czy wegańskie pasztety;
  • produkty z upraw ekologicznych w oparciu o tradycyjne metody rolnictwa;
  • produkty oparte na składnikach regionalnych i lokalnych;
  • produkty z certyfikatami jakości, takimi jak certyfikat BIO, certyfikat Fair Trade czy certyfikat Vegan.

Przykładowe statystyki i analizy:

  • Wielkość rynku – według danych firmy Nielsen wartość rynku żywności ekologicznej w Polsce w 2022 roku wyniosła 3,5 miliarda złotych. Oznacza to, że rynek ten rośnie w tempie około 15% rocznie;
  • Trendy konsumenckie – coraz więcej Polaków świadomie wybiera produkty pochodzące z ekologicznych upraw. Jest to spowodowane m.in. rosnącą świadomością zdrowotną, troską o środowisko naturalne oraz wzrostem popularności trendów takich jak vege i flexitarianizm;
  • Konkurencja – w branży ekologicznej rośnie konkurencja. Coraz więcej firm wprowadza na rynek nowe produkty i usługi, aby zaspokoić rosnące potrzeby konsumentów.

Ważne wydarzenie dla branży ekologicznej

Targi BIOEXPO Warsaw to ważne wydarzenie dla branży ekologicznej w Polsce. Podczas targów wystawcy mają możliwość zaprezentować swoje produkty i usługi szerokiemu gronu odbiorców, a odwiedzający mogą zapoznać się z najnowszymi trendami w tej branży. Zaprezentowano m.in. nowy rodzaj burgera z konopi, który jest wegański i bezglutenowy. Burger ten jest bogaty w białko i błonnik, a także zawiera cenne składniki odżywcze, takie jak kwasy omega-3 i omega-6.

Wydarzenie było doskonałą okazją do nawiązywania kontaktów biznesowych i wymiany wiedzy i doświadczeń, a w trakcie targów odwiedziliśmy ekspozycję firmy NIRO BIO (siedz. w Boronów, woj. śląskie), która specjalizuje się głównie w produkcji młynków żarnowych ręcznych i elektrycznych. NIRO BIO jest również producentem zdrowej żywności ekologicznej oraz dystrybutorem ekologicznych produktów bezglutenowych:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *