NOWOCZESNE TECHNOLOGIEPOLECANE

Nowoczesna i wydajna rosyjska bateria

1. Nowy typ baterii opracowany przez Rosjan
2. Początki koncepcji nowoczesnej baterii
3. Bezpieczeństwo innowacyjnej baterii priorytetem

Nowy typ baterii opracowany przez Rosjan

Grupa badawcza z St. Petersburg State University bada użycie polimerów, zawierających „grupę nitroksylową o aktywności redoks”. Badania te mają służyć jako materiał do elektrochemicznego magazynowania energii. Skutkiem tych badań jest wynalezienie nowoczesnej rosyjskiej baterii. Zaletą tychże polimerów jest wysoka gęstość ich energii, a także dobra prędkość ładowania i rozładowywania. Skutkiem tych badań jest wynalezienie nowoczesnej i wydajnej rosyjskiej baterii. Wszystko dzięki tak zwanej szybkiej kinetyce redoks. 

Wdrożenie tej technologii okazało się jednak trudne ze względu na ich niewystarczającą przewodność elektryczną, a to znacznie utrudnia gromadzenie ładunku. Naukowcy jednak pokonali te niedogodności, syntetyzując polimer oparty na kompleksie niklu i salenu (NiSalen). Cząsteczki tego metalo-polimeru działają jak drut molekularny, do którego przyczepione są energochłonne zawieszki nitroksylowe. Poprzez architekturę molekularną materiału osiągamy wysokiej wydajności energię w szerokim zakresie temperatur. Nowoczesna i wydajna rosyjska bateria jest przełomem w zakresie oszczędności energii i ochrony środowiska.

Początki koncepcji nowoczesnej baterii

Pierwsze przesłanki odnośnie wynalazku pojawiły się już w 2016 roku. Naukowcy podczas badań omawianego mechanizmu transportu ładunku w tej klasie związków, odkryli, że istnieją dwa kluczowe kierunki rozwoju. Przede wszystkim, związki te można wykorzystać jako warstwę ochronną w celu pokrycia głównego przewodu akumulatora. W innym przypadku byłby on wykonany z tradycyjnych materiałów litowo-jonowych. Mogą być stosowane jako aktywny składnik materiałów do elektrochemicznego magazynowania energii. Projekt badań nad polimerami trwał kilka lat. Ostatecznie jednak naukowcy stwierdzili, że tylko jeden jest wystarczająco stabilny i skuteczny.

„Akumulator wyprodukowany z naszego polimeru naładuje się w kilka sekund. Około dziesięć razy szybciej niż tradycyjny akumulator litowo-jonowy ”

– powiedział Levin, jeden z naukowców.

Bezpieczeństwo innowacyjnej baterii priorytetem

Działanie rosyjskiej baterii zademonstrowano w serii eksperymentów. Na tym etapie jednak, nadal pozostaje w tyle pod względem pojemności. Jest ona mniejsza od 30 do 40 procent, niż w przypadku akumulatorów litowo-jonowych. Obecnie jednak naukowcy prowadzą działania nad poprawieniem tego wskaźnika, przy jednoczesnym utrzymaniu szybkości ładowania i rozładowania baterii Rosyjscy naukowcy dowodzą, że bateria może działać w niskich temperaturach. To doskonała opcja w przypadku, gdzie kluczowe jest szybkie ładowanie. 

Co najważniejsze – baterie są bezpieczne w użyciu. Nie ma nic, co mogłoby stanowić zagrożenie dla spalania, w przeciwieństwie do powszechnie stosowanych obecnie akumulatorów na bazie kobaltu. Omawiane nowoczesne baterie zawierają z pewnością znacznie mniej metali, które mogą szkodzić środowisku. Nikiel jest obecny w naszym polimerze w niewielkiej ilości, ale jest go znacznie mniej niż w akumulatorach litowo-jonowych. Nowoczesna i wydajna rosyjska bateria zasługuje na miano produktu wysoce ekologicznego i bezpiecznego.

Jeden komentarz do “Nowoczesna i wydajna rosyjska bateria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *