MEBLARSTWO

Meble na wymiar

1. Dlaczego meble na wymiar stały się tak popularne? Kiedy rzeczywiście warto podjąć decyzję o ich montażu?
2. Meble wolnostojące – kiedy warto?
3. Czym są meble systemowe? W przypadku jakich mieszkań warto rozważyć ich zakup?

Dlaczego meble na wymiar stały się tak popularne? Kiedy rzeczywiście warto podjąć decyzję o ich montażu?

Odpowiednikiem nazwy ,,meble na wymiar” są ,,meble pod zabudowę” lub ,,meble wnękowe”. W dzisiejszych czasach ich producenci zyskują na popularności ze względu na możliwości dostosowania takich mebli do konkretnej przestrzeni. Sprawdzają się zatem zarówno na dużych metrażach, jak i w nietypowych, bądź tez bardzo małych pomieszczeniach. Bezsprzecznym atutem dla producentów takich mebli jest więc spełnienie oczekiwań klienta. Rzemieślnicy mebli pod zabudowę świetnie sprawdzają się w produkcji  mebli kuchennych czy łazienkowych. Dlaczego akurat tych mebli? Dlatego, że ich producenci realizują potrzeby nawet najbardziej wybrednych klientów, a – jak wiadomo – zarówno meble kuchenne jak i łazienkowe dają pod tym względem pole do popisu.  Bez zastosowania mebli na wymiar nie jest możliwe zabudowanie np. junkersu w łazience czy zmywarki w kuchni.

Takie rozwiązania sprawiają, że te pomieszczenia wyglądać będą efektownie, schludnie i stanowić będą ozdobę naszego domu. Producenci omawianych mebli proponują również nietuzinkowe rozwiązania do naszych pokoi wypoczynkowych oraz przedpokoi. Wyzwaniem jest przecież dopasowanie szafki do niestandardowej wnęki, a sklepy meblowe nie są w stanie sprostać naszym oczekiwaniom. Meble na wymiar sprawdzają się często w przypadku urządzenia małych kawalerek. Powyższa kwestia niestandardowej wnęki jest bezsprzecznie domeną niewielkich metraży. Wiadomo też, że zaopatrując w meble mikro mieszkanie musimy mieć na uwadze maksymalne wykorzystanie niewielkiej przestrzeni jaką mamy do dyspozycji. Ktoś, kto kiedykolwiek podjął się takiego wyzwania, wie jak wielkim sukcesem jest rozsądne zagospodarowanie np. 18 m2.

Meble wolnostojące – kiedy warto?

Sytuacja wygląda nieco inaczej, gdy mamy do dyspozycji znacznie większy metraż do umeblowania. Wówczas możemy pozwolić sobie na więcej luzu i wybór gotowych mebli z salonu meblowego, bez obaw, że jakaś przestrzeń nie zostanie w pełni wykorzystana. Zaletą mebli wolnostojących jest możliwość ich przesunięcia w dowolnym momencie.

Czym są meble systemowe? W przypadku jakich mieszkań warto rozważyć ich zakup?

Meble systemowe znane też pod nazwą mebli modułowych są korzystnym rozwiązaniem dla wnętrz, od których oczekiwalibyśmy funkcjonalności. W definicji tego rodzaju mebli mieszczą się wykonane przez stolarzy zestawy, w skład których wchodzą konkretne elementy. W zależności od potrzeb oraz metrażu jakim dysponujemy, możemy zakupić określoną ilość elementów, mając jednocześnie pewność, że będą one do siebie wizualnie pasować. Bezsprzeczną zaletą mebli modułowych jest fakt, że są one pojemne. Ponadto,  wraz z ewentualnym zapotrzebowaniem na dodatkowe miejsce, możemy rozszerzyć istniejący już w naszym mieszkaniu asortyment o kolejne, pasujące do zastanych meble.

Podsumowując, w zależności od potrzeb konsumentów rynek meblowy jest spory. Zanim podejmiemy decyzję o konkretnym zakupie, przeanalizujmy, jaki rodzaj mebli sprawdzi się w naszym domu. Zarówno meble na wymiar, meble wolnostojące oraz meble systemowe posiadają swoje zalety. To w interesie klienta jest wybrać rodzaj, który sprawdzi się na określonym metrażu i spełni nasze oczekiwania.

Jeden komentarz do “Meble na wymiar

  • To jest najlepsze rozwiązanie chyba każdy się zgodzi.Możesz dobrać rodzaj ,kolor i funkcjonalność mebla.Nie tak jak kiedyś, że wszystko na 1 kopyto i co 2,3..dom takoe same umeblowanie .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *