MEBLARSTWO

DREMA 2023

Rozkwit branży na DREMA 2023 – miłośnicy branży drzewnej i meblarskiej z całego świata spotkali się w Poznaniu
Spotkanie z liderami branży i najnowszymi trendami
Strefy tematyczne i wydarzenia towarzyszące
DREMA Dzieciom
Trendy i rywalizacja

Rozkwit branży na DREMA 2023 - miłośnicy branży drzewnej i meblarskiej z całego świata spotkali się w Poznaniu

W świecie stolarstwa i przemysłu drzewnego co roku odbywają się wydarzenia, które zdobywają serca zarówno pasjonatów, jak i profesjonalistów. Tym razem uwaga skupiona jest na DREMA 2023 – międzynarodowych targach maszyn, narzędzi i komponentów dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Odbyły się one w dniach 12-15 września w Poznaniu. To wydarzenie nie tylko prezentuje najnowsze technologie i rozwiązania, ale również staje się miejscem inspirujących spotkań i wymiany wiedzy. Wydarzenie skupiło uwagę zarówno miłośników branży drzewnej, zajmujących się nim hobbystycznie, jak i doświadczonych profesjonalistów z branży drzewno-meblarskiej. Biorąc pod uwagę różnorodność uczestników, organizatorzy zadali sobie trud, aby stworzyć przestrzeń dostosowaną do potrzeb obu grup. Dla majsterkowiczów przygotowano specjalny, bardziej dostępny cenowo bilet wstępu, umożliwiający jednorazowe wejście na teren targów w wybranym dniu.

Spotkanie z liderami branży i najnowszymi trendami

Targi DREMA 2023 to nie tylko ekspozycja maszyn i narzędzi, ale również prawdziwa uczta dla entuzjastów stolarstwa. Wśród uczestników znalazło się wielu producentów i dystrybutorów znanych i renomowanych marek omawianej branży. Organizatorzy targów DREMA nie ograniczają się jedynie do tradycyjnej formuły ekspozycji. Współczesne targi to dla nich nie tylko miejsce prezentacji produktów. To także także platforma do wymiany myśli i doświadczeń. Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA, podkreśla, że ideą wydarzenia jest angażowanie partnerów i liderów branży w różnorodne aktywności, takie jak debaty, konferencje i pokazy. Targi stają się nie tylko miejscem zakupów, ale także inspirującym wydarzeniem.

Strefy tematyczne i wydarzenia towarzyszące

Targi DREMA 2023 oferują bogatą ofertę stref tematycznych, wśród których wyróżniają się DREMA Tools i DREMA Hobby. To tu miłośnicy stolarstwa znaleźli pełną gamę narzędzi dedykowanych zarówno profesjonalistom, jak i hobbystom. Dodatkowo, strefa Live Woodworking to prawdziwa uczta dla zmysłów, gdzie zwiedzający mogli nie tylko oglądać, ale także wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez doświadczonych rzemieślników.

DREMA Dzieciom

Warto podkreślić także akcję charytatywną organizowaną podczas targów DREMA. W ramach DREMA Dzieciom dla Ukrainy, odbyła się produkcja mebli na żywo. Wszystkie wytworzone meble trafią do najbardziej potrzebujących dzieci z Domów dziecka na terenie Ukrainy. To nie tylko prezentacja nowoczesnych technologii produkcji, ale także piękna inicjatywa mająca na celu pomaganie potrzebującym.

Trendy i rywalizacja

Nowością tegorocznej edycji była Strefa Trendów dla Meblarstwa, czyli miejsce prezentacji najnowszych trendów w projektowaniu mebli. Ponadto, Strefa Wiedzy i Youtuberów była doskonałą okazją do poznania pracy znanych twórców internetowych. Ich doświadczenie i wiedza sprawią, że odwiedzający targi mogli zgłębić tajniki rzemiosła drewnianego. Dla tych, którzy lubią rywalizację, targi DREMA przygotowały Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ, gdzie można było sprawdzić swoją precyzję i doświadczenie. Wystawa konkursowa „Wyczarowane z drewna”, była okazją dla uczniów szkół ponadpodstawowych, do zaprezentowania swoich zdolności w tworzeniu oryginalnych przedmiotów z drewna.

Targi DREMA 2023 to z pewnością wydarzenie, które przyciąga uwagę zarówno profesjonalistów, jak i amatorów stolarstwa. To nie tylko miejsce do zakupów, ale także platforma do nauki, inspiracji i budowania społeczności związanej z pasją do drewna. Czy warto być tam, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością? Odpowiedź brzmi: tak, zwłaszcza na DREMA 2023 w Poznaniu! W trakcie Dremy odwiedziliśmy następujące ekspozycje:

  • Związek Producentów Europalet UIC, który skupia przedsiębiorców produkujących lub/i naprawiających europalety na podstawie licencji wydanych m.in przez Rail Cargo Austria – QBB. (Ząbki, woj. mazowieckie):
  • Firmę FANUC, która zajmuje się automatyką przemysłową od 1956 roku. W tej chwili jest globalną firmą, której oferta obejmuje systemy CNC, roboty przemysłowe, pionowe centra obróbki skrawaniem, maszyny do formowania wtryskowego, wycinarki drutowe, napędy i technologie laserowe (Wrocław, woj. dolnośląskie):

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *