MOTORYZACJANOWOCZESNE TECHNOLOGIETRANSPORT I LOGISTYKA

GPS w autach ciężarowych

1. Jak wybrać optymalne usługi monitorowania pojazdów, czyli o najlepszym GPS w autach ciężarowych
2. Kontrola paliwa – konieczne narzędzia monitoringu tych parametrów
3. GPS w autach ciężarowych – obowiązkowy kontroler
4. Po co gromadzić dane z monitorowania?
5. Sprawna i skuteczna kontrola atutem
6. Dokonaj dobrego wyboru firmy świadczącej usługi monitorowania

Jak wybrać optymalne usługi monitorowania pojazdów, czyli o najlepszym GPS w autach ciężarowych

Trzeba przyznać, że w branży logistycznej polskie przedsiębiorstwa plasują się bardzo wysoko. Okazuje się, że w tej dziedzinie depczemy po piętach krajom wysoko rozwiniętym gospodarczo. Przedsiębiorcy zajmujący się transportem jawią się jako jedni z najszybciej rozwijających się na płaszczyźnie różnych typów firm wśród polskich spółek. Nasi przedsiębiorcy optymistycznie patrzą w przyszłość i na naszym kontynencie nie mają powoli równych.

Ponad 1/3 pojazdów transportowych za granicą Polski ma swoją bazę na terenie jednego z województw. Na podstawie tego wnieść można, że transport jako bardzo ważną dla Polaków dziedziną. Firmy logistyczne – czyli przedsiębiorstwa ściśle współpracujące z transportem – dobrze rokują na przyszłość. W branży transportowej istotna jest inwestycja w GPS w autach ciężarowych. Jest to może spory wydatek, jednak taki monitoring w tej dziedzinie jest konieczny.

Kontrola paliwa – konieczne narzędzia monitoringu tych parametrów

Prowadząc działalność transportową, należy zwrócić uwagę na następujące parametry: czas, rodzaj transportu zaplanowana trasa,  koszty, jakość wszystkich podzespołów samochodów transportowych. Istotna jest również kompetencja kierowców,  a także kontakt z pracownikami floty, którzy znajdują się gdzieś w Europie. Najistotniejsze jednak, aby nawiązać rzetelne kontakty z przedstawicielami firm, którzy w swojej pracy szukają nowych i interesujących rozwiązań dla firm transportowych. Przybliżymy zatem obszary , które należy monitorować oraz mechanizmy, które tym sterują.

GPS w autach ciężarowych - obowiązkowy kontroler

Monitorowanie pojazdów odbywa się w procesie łączącym pracę samochodu z elektronicznym oprzyrządowaniem, który zamieścić musimy wewnątrz pojazdu. Pomiar ten sprzężony jest ze skomplikowanymi analizami, a także pozwala na porównanie różnorodnych wskaźników. Wspomagają one prawidłowe funkcjonowanie firmy oraz dostarczają bardzo rzetelne, ciekawe pomiary parametrów.

Jesteśmy w  stanie monitorować pojazdy za pomocą mierników elektronicznych bądź fizycznych. Na przykład w miejscu przeznaczonym na paliwo właściciele firm transportowych zamieszczają zwykle mierniki, które sprawdzają prawidłową ilość surowca stanowiącego paliwo. Zdecydowanie łatwiej jest wówczas się rozeznać, czy w baku jest tyle benzyny bądź ropy ile faktycznie potrzebuje kierowca na pokonanie wyznaczonej trasy.

Po co gromadzić dane z monitorowania?

Za sprawą monitoringu właściciele firm transportowych są w stanie przeanalizować dane, które następnie  przetransferowane zostaną na system programowy. Program ten charakteryzuje się tym, że jego użytkownicy mogą monitorować zebrane dane właściwie dożywotnio. Chodzi głównie o możliwość przeniesienia i zatwierdzania tychże danych na konta firmowe. W bazie danych firmy przedstawią kompletne, zdetalizowane informacje dotyczące tego, ile na przykład paliwa zostało wykorzystane. Jest to również istotne w procesach analitycznych. Pomogą one upewnić się, czy to, co znajduje się w baku nie wyczerpuje się w czasie zdecydowanie za krótkim.

Takie analizy są również istotne ze względu na troskę o stan środowiska. Monitorowanie pomaga bowiem ustalić, czy w ich składzie paliwa nie znajdują się podejrzanie, zagrażające bezpieczeństwu jazdy substancje. Właściciel firmy transportowej za sprawą skorzystania z omawianego dobrodziejstwa technologicznego może również dociec prawdy czy żaden z pracowników nie dokonał kradzieży paliwa. Takie incydenty odbywają się na przykład w chwili postoju ciężarówki. Do incydentu dojść może na parkingu w porze nocnej lub wówczas gdy ciężarówka zostałaby opuszczona przez kierowcę podczas postoju.

Sprawna i skuteczna kontrola atutem

Za sprawą skutecznego procesu monitorowania, właściciele firm transportowych dowiadują się, gdzie dokładnie znajduje się pojazd firmowy. Można tez sprawdzić czy kierowcy nie przekraczają prędkości oraz dozwolonego jednorazowego czasu podróży. GPS oprócz odbywania trasy pojazdu pozwala ustalić również parametry takie jak: aktualne ciśnienie w oponach, a także ilość oleju silnikowego.

Dokonaj dobrego wyboru firmy świadczącej usługi monitorowania

Bezsprzecznie nadrzędnym atutem w wyborze świadczenia usług monitorowania aut w transporcie są te firmy, które otwarte są na nawiązanie relacji z informatykami. Dlaczego? Dlatego, że mogą one liczyć na wsparcie podczas problemów na gwarancji oraz kompleksowego zaplecza rozwiązań technicznych. Wybierając firmę  dystrybuującą  usługi monitorowania aut, powinniśmy zwrócić uwagę na możliwości zgrywania się  programów, dostarczających oraz mierzących omówione wcześniej parametry.

Ponadto systemy monitorujące powinny spełniać oczekiwane rezultaty, a ich obsługa klarowna i nieskomplikowana. Jeśli chodzi zaś o koszty takich usług, to są one zróżnicowane. Zależeć bowiem mogą od takich czynników jak wielkość firmy, która chce skorzystać z omawianych usług, a także od marki i długości istnienia na rynku firmy dystrybuującej usługi GPS.

2 komentarze do “GPS w autach ciężarowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *