BUDOWNICTWOPRZEMYSŁ BUDOWLANY

Wynajem maszyn budowlanych

1. O wyższości wynajmu maszyn budowlanych nad ich kupnem
2. Postaw na wygodę i oszczędź sobie nerwów w przypadku awarii sprzętu.
3. Zaoszczędźmy środki i z łatwością pozyskajmy potrzebne maszyny budowlane

O wyższości dzierżawy maszyn budowlanych nad ich kupnem

Do robót ziemnych oraz wszelkich prac związanych z wyburzeniem potrzebujemy różnego rodzaju maszyn budowlanych.. Są to kruszarki, przesiewacze, różnego typu ładowarki  i koparki. Maszyny te definiuje epitet ,,sprzęt ciężki”, natomiast właściciele firm budowlanych określonego  typu zazwyczaj potrzebują  tymczasowo  Zważywszy na fakt wysokich cen zakupu kruszarki czy koparki, warto pomyśleć, czy nie lepiej byłoby daną maszynę wynająć. Koszty wynajmu maszyn są bezsprzecznie niższe niż sam ich zakup. Inaczej sytuacja jawi się, kiedy określony sprzęt użytkowany jest cyklicznie i to przez dłuższy czas. Wówczas mamy realne szanse na maksymalne wykorzystanie i amortyzację naszego sprzętu. Wynajem maszyn budowlanych jest zatem korzystny.

Postaw na wygodę i oszczędź sobie nerwów w przypadku awarii sprzętu

Kolejnym powodem, dla którego właściciele firm budowlanych stawiają na dzierżawę maszyn  jest fakt, że w jej przypadku można postawić na wyższą jakość maszyn. Chcąc być pełnym posiadaczem ciężkiego sprzętu trzeba się bowiem liczyć z tym, że jeśli nie mamy wystarczających środków na jego zakup, musimy zadowolić się maszyną o niższej jakości i z dużym przebiegiem.

Doskonale wiemy, że użytkowanie takich maszyn wiąże się ze znacznie częstszym niż w przypadku sprawnych (i droższych) ryzykiem awarii. Wówczas czekałyby nas dodatkowe obciążające koszty oraz podejmowanie dodatkowych procedur,  w tym poszukiwań kompetentnych fachowców. Jeśli jednak zdecydujemy się na wynajem maszyn, możemy pozwolić sobie na te sprawniejsze i dobrej jakości. Mało tego. W przypadku ewentualnej awarii, to właściciel wypożyczalni maszyn ponosi za nią odpowiedzialność. Zapewnić również powinien niezwłoczne i kompleksowe usunięcie konkretnej usterki. Najczęściej też to firma świadcząca usługi wynajmu maszyn ponosi koszty takich napraw. Nastąpić oczywiście to może po odpowiednim ku temu sporządzeniu umowy.

W celu uniknięcia niedomówień, należy więc zawrzeć informacje odnośnie uiszczania opłat w  przypadku awarii wypożyczanych maszyn. dogodnej dla każdej ze stron. Takie rozwiązanie jest korzystne, ponieważ ewentualne usterki nie spowodują znacznej przerwy w działaniach, co umożliwi terminową finalizację kontraktu. W poważniejszych usterkach, wypożyczalnia maszyn zazwyczaj zastępuje wadliwy sprzęt sprawnym, o identycznym działaniu.

Zaoszczędźmy środki i z łatwością pozyskajmy potrzebne maszyny budowlane.

Miejmy świadomość, że kupując nowe maszyny budowlane liczyć się musimy z dodatkowymi kosztami. Dotyczą one procesów serwisowania oraz konserwowania sprzętu. Wypożyczając maszyny budowlane nie musimy również się martwić o ich przechowywanie  i bieżące naprawy. Firmy świadczące usługi  wynajmu maszyn cechuje sporządzanie klarownych umów, atrakcyjnych dla potencjalnego klienta., a także dostarczenie sprzętu pod wskazany przez klienta adres. Wynajem maszyn budowlanych okazuje się w niektórych przypadkach zatem lepszy od kupna.

Jeden komentarz do “Wynajem maszyn budowlanych

  • Dobre rozwiązanie.Dla małych firm super sprawa. Wpada jakaś mała fucha i nie trzeba na specjalną okazję maszyny kupować, a wystarczy wynająć. Wystarczy dobrze sprecyzowana umowa najmu i wilk syty owca całą.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *