PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY

Targi Warsaw Food Tech Expo 2023

Targi Warsaw Food Tech Expo 2023 – czyli międzynarodowe targi żywności
Wydarzenia towarzyszące
Innowacje i trendy

Targi Warsaw Food Tech Expo 2023 - czyli międzynarodowe targi żywności

W dniach 28-30 listopada 2023 roku w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych, czyli targi Warsaw Food Tech Expo 2023. Wydarzenie to zgromadziło blisko 100 wystawców z Polski i zagranicy. Targi odwiedziło blisko 14500 branżowych odwiedzających. Zaprezentowali oni najnowsze rozwiązania technologiczne w zakresie przetwórstwa i produkcji żywności. Uczestnicy targów mogli zapoznać się z szeroką ofertą maszyn i urządzeń do produkcji żywności, w tym linii technologicznych, maszyn pakujących, urządzeń do przetwarzania surowców, a także dodatków i komponentów. Wśród wystawców byli przedstawiciele firm z branży spożywczej, biotechnologii, inżynierii, a także przedstawiciele administracji publicznej i organizacji branżowych. Targi Food Tech Expo były okazją do nawiązania kontaktów biznesowych, wymiany doświadczeń i pozyskania informacji o najnowszych trendach w branży spożywczej. W ramach wydarzenia odbyły się również konferencje i warsztaty poświęcone zagadnieniom związanym z przetwórstwem i produkcją żywności.

Wydarzenia towarzyszące

W ramach targów Food Tech Expo odbyły się następujące wydarzenia towarzyszące:

  • Konferencja ,,Opakowania dla żywności – bezpieczeństwo i innowacje”. Konferencja odbyła się dzięki Polskiej Izby Opakowań.

Konferencja poświęcona była zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem żywności, w tym z rolą opakowań w ochronie żywności przed zanieczyszczeniami i degradacją. Podczas konferencji zaprezentowano najnowsze rozwiązania w zakresie opakowań dla żywności, a także omówiono wyzwania stojące przed branżą opakowań.

  • Konferencja ,,Optymalizacja procesów w zakładzie produkcyjnym, jako odpowiedź na rosnące koszty prowadzenia działalności”. Konferencję przygotował Klaster Creative Packaging Group 

Konferencja poświęcona była tematyce optymalizacji procesów produkcyjnych w zakładach spożywczych. Podczas konferencji zaprezentowano rozwiązania, które mogą pomóc przedsiębiorstwom w obniżeniu kosztów produkcji i zwiększeniu efektywności.

  • Warsztaty ,,Nowe technologie w przetwórstwie żywności”.

Warsztaty poświęcone były najnowszym technologiom wykorzystywanym w przetwórstwie żywności. Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję do zapoznania się z praktycznym zastosowaniem tych technologii w produkcji żywności.

Innowacje i trendy

Targi Warsaw Food Tech Expo były okazją do zapoznania się z najnowszymi innowacjami w branży spożywczej. Wśród prezentowanych rozwiązań znalazły się m.in.:

  • nowe maszyny i urządzenia do produkcji żywności, które pozwalają na zwiększenie wydajności i efektywności produkcji;
  • rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo żywności, takie jak systemy kontroli jakości i bezpieczeństwa żywności;
  • technologie pozwalające na produkcję żywności o obniżonej zawartości kalorii, tłuszczu, cukru i soli;
  • technologia 3D do produkcji żywności.

Wśród prezentowanych trendów znalazły się m.in.:

  • rosnące zainteresowanie żywnością ekologiczną;
  • trend personalizacji żywności;
  • rozwój technologii cyfrowych w branży spożywczej.

Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych Food Tech Expo to ważne wydarzenie branżowe, które stanowi okazję do zapoznania się z najnowszymi trendami i innowacjami w branży spożywczej. Targi są również okazją do nawiązania kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń.

W 2023 roku targi Food Tech Expo zgromadziły ponad 200 wystawców z Polski i zagranicy oraz ponad 10 000 odwiedzających. Wydarzenie było oceniane pozytywnie przez uczestników, którzy podkreślali wysoki poziom merytoryczny wydarzenia oraz bogatą ofertę wystawców. Ekspozycję firmy, którą odwiedziliśmy podczas targów to Leosmak (siedz. we Wrocławiu, woj. dolnośląskie), specjalizująca się w produkcji profesjonalnych liofilizatorów spożywczych:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *