NOWOCZESNE TECHNOLOGIEPRZEMYSŁ BUDOWLANY

Targi Greenpower, Expower, H2 Poland

Targi Greenpower, Expower, H2Poland – w trosce o ekologię
Konferencje i ciekawe prelekcje
Konferencja czasopisma ,,Energia i Recykling”
Rynek magazynów energii w Polsce
Targi Greenpower, Expower, H2Poland – w trosce o przyszłość natury
Pokazy montażu branży instalacyjnej
Jubileusze firm oraz Złote Medale MTP
Odwiedzone stoiska

Targi Greenpower, Expower, H2Poland - w trosce o ekologię

Podczas targów GREENPOWER, ponad 200 wystawców z Polski, Czech, Niemiec, Chin i Belgii zaprezentowało najnowocześniejsze technologie fotowoltaiczne, a także energooszczędne zarówno dla biznesu jak i dla domu. Targi zrzeszyły osoby projektujące, budujące i instalujące inteligentne i nowoczesne systemy energooszczędne zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Dyrektor targów GREENPOWER Marcin Gorynia podkreślił, że dużą zaletą targów była możliwość uczestnictwa w licznych konferencjach i prelekcjach. Poruszały one tematykę związane z najważniejszymi zagadnieniami branży. Prezentacje te cieszyły się dużą popularnością wśród gości targów. Targi Greenpower, Expower, H2 Poland na MTP to okazja do wielu spotkań ludzi, którym zależy na ochronie środowiska.

Jarosław Markiewicz – przedstawiciel EC Group – zaprezentował producenta Jolywood i ich technologię N Type. Przedstawiał rozwijającą się technologię oraz podejście producenta do bezpieczeństwa inwestycji i inwestora. EC Group jest Autoryzowanym Europejskim Dystrybutorem marki Jolywood, lidera technologii N Type. Więcej informacji na temat tej technologii można było uzyskać na stoisku firmy EC Group.

Konferencje i ciekawe prelekcje

Podczas konferencji „OZE w sieci elektroenergetycznej” zorganizowanej przez Enea Operator omówiono tematy dotyczące przyłączania odnawialnych źródeł energii do sieci Enei Operator, współpracy z OSD III oraz przyłączeń OZE do sieci Enea Operator. Marek Rusakiewicz, Wiceprezes ds. Operacyjnych ENEA Operator, podkreślił, że firma przyłączyła do swojej sieci 4,8 GW mocy źródeł OZE, w tym około 1,4 GW od prosumentów. Pozostała część to głównie źródła fotowoltaiczne i wiatrowe. Rusakiewicz dodał, że Enea Operator stał się liderem w przyłączaniu źródeł odnawialnych w ostatnim czasie.

Grzegorz Marciniak – dyrektor Departamentu Zarządzania Informacją Pomiarową w Enea Operator – przedstawił informacje dotyczące zarządzania i prawidłowego funkcjonowania sieci elektroenergetycznej ze strony firmy Enea Operator. Tomasz Pawlicki – kierownik Biura Planowania Rozwoju Sieci w Enea Operator – wyjaśnił aspekty formalno-prawne dotyczące przyłączania źródeł odnawialnych w swojej prelekcji.

Konferencja czasopisma ,,Energia i Recykling"

Redakcja czasopisma „Energia i Recykling” zorganizowała konferencję pod tytułem „Szanse i zagrożenia dla OZE w dobie transformacji energetycznej”. Miała ona na celu omówienie nowych perspektyw dla odnawialnych źródeł energii w Polsce. Wydarzenie to stanowiło doskonałą okazję do dyskusji na temat przyszłości OZE w polskich domach, firmach i urzędach. Na konferencję zostali zaproszeni specjaliści,reprezentujący rynek nowoczesnych źródeł produkcji, dystrybucji i magazynowania energii odnawialnej. Również czynny udział w niej wzięły instytucje zajmujące się finansowaniem tych projektów. Dodatkowo, wyspecjalizowani prawnicy związani z tymi dziedzinami biznesu przedstawili szczegółowe informacje na temat rządowych deklaracji, zapowiadających dodatkowe wsparcie dla rozwoju OZE w Polsce.

Rynek magazynów energii w Polsce

Forum magazynowania energii PSME, zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii, dostarczyło kompleksowej wiedzy na temat rynku magazynów energii w Polsce. Omówiono aspekty formalno-prawne, modele techniczne i biznesowe użytkowania magazynów energii, a także zasady doboru odpowiednich rozwiązań. Uczestnicy targów mieli również możliwość zdobycia większej ilości informacji na stoisku Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii.

W ramach wydarzenia, Marcin Michalski – doktor nauk technicznych specjalizujący się w Energetyce i absolwent Politechniki Wrocławskiej – wygłosił prelekcję pod tytułem „Magazyny energii dla instalacji fotowoltaicznych – rodzaje i sposoby sterowania”. W swoim wystąpieniu przedstawił różne komercyjne rozwiązania magazynów energii dla mikroinstalacji fotowoltaicznych oraz metody sterowania uwzględniające maksymalną konsumpcję. Wydarzenie zostało zorganizowane przez firmę ATUM.

Przedstawicielki Kancelarii Norek i Wspólnicy – mec. Agata Pawlak-Jaszczak oraz mec. Adrianna Janicka – omówiły kwestie związane z dzierżawą gruntów pod budowę farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej. Poruszały tematy związane z etapami realizacji projektów Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), prawem własności nieruchomości w kontekście realizacji projektów OZE . Również aspekty umów dzierżawy i oświadczeń właścicieli nieruchomości nie zostały pominięte.

Podczas konferencji „Kierunki transformacji energetycznej w 2023 r. W co warto inwestować?”, zorganizowanej przez SMM Legal, mec. dr Marcin Trupkiewicz – partner w SMM Legal – przedstawił temat transformacji energetycznej polskich przedsiębiorstw. Mec. Piotr Szwarc – adwokat, Senior Associate – omówił kwestie związane z przyłączaniem OZE do sieci i korzystaniem z bezpośrednich linii w świetle zmian w prawie. Mecenas Damian Osiak poruszył temat w prelekcji ,,Ramy prawne funkcjonowania lokalnych kooperatyw energetycznych” oraz omówił kierunki zmian legislacyjnych w tym zakresie.

Targi Greenpower, Expower, H2Poland - w trosce o przyszłość natury

Redakcja czasopisma „Globenergia” zorganizowała tradycyjne Energetyczne TalkShow, które obejmowało wiele tematów. Omówiono sytuację na rynku fotowoltaiki (PV) i kolektorów słonecznych (PC), a także programy „Czyste Powietrze”, „Mój Prąd” i „Moje Ciepło”. Anna Będkowska, redaktor prowadząca Globenergia.pl, oraz Jarosław Guzal, redaktor naczelny Termomodernizacja.pl, odpowiedzieli również na pytania dotyczące wprowadzenia nowego systemu klas energetycznych budynków oraz związanych z tym zagadnień EPBD. Bartosz Romaniszyn, przedstawiciel GoHeat, omówił problematykę doboru pomp ciepła. Robert Nochta, dyrektor rozwoju w firmie Vitalo Group, wygłosił prelekcję ,,Napędzając Przyszłość: 3 marki Vitalo w czołówce zielonej rewolucji”. Maksym Sysoiev – partner w Global Energy Group – Dentons Kyiv, poruszył temat rozwoju projektów energii odnawialnej na Ukrainie obecnie i po wojnie.

Dawid Piaskowski, Senior Manager ds. Kluczowych Klientów EDORADCA, omówił kwestię wsparcia polskich przedsiębiorców w pozyskiwaniu finansowania dla ich działań rozwojowych poprzez dotacje i ulgi podatkowe. Adam Kościelniak – partner zarządzający A-RES – wygłosił referat pod tytułem „Inwestycje w OZE i ich finansowanie”. Jan Załęcki, prezes Zarządu MARKETING RELACJI, poruszył temat etapów budowy firmy w branży OZE, mówiąc również o poszerzaniu portfolio usług OZE, określaniu przewag konkurencyjnych, modelach rozwoju i badaniach satysfakcji klientów. Polskie Forum Klimatyczne było organizatorem Forum Energetyki Rozproszonej 2023 pod hasłem „Energetyka rozproszona a neutralność klimatyczna”.

Pokazy montażu branży instalacyjnej

Zespół #OSFISteam zaprosił odwiedzających targi GREENPOWER na prezentację zainstalowanych urządzeń technologii grzewczej, które są nowoczesne i przyjazne dla środowiska. Pokaz obejmował montaż pomp ciepła wraz z ogrzewaniem podłogowym i automatycznym sterowaniem. Profesjonaliści z #OSFISTeam przeprowadzili instalację, która została oceniona przez ekspertów z branży. OSFIS we współpracy z wiodącymi producentami branży instalacyjnej przygotowało strefę wystawową, gdzie można było zapoznać się z najnowszymi produktami i technologiami dostępnymi na rynku. Podczas targów OSFIS ogłosiło również wyniki rankingu „SUPER HANDLOWIEC” dla producentów branży instalacyjnej w 2023 roku. Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom i wyróżnionym odbyło się na scenie w Alei Lipowej.

Jubileusze firm oraz Złote Medale MTP

Podczas tegorocznej edycji targów GREENPOWER i EXPOPOWER obchodziliśmy jubileusze następujących firm:

  • 10 lat: Energia Polska;
  • 20 lat: KJM GRUPA HANDLOWA KATARZYNA MAŃKOWSKA;
  • 30 lat: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu;
  • 40 lat: MIKRONIKA.

Cztery produkty zostały uhonorowane Złotym Medalem Grupy MTP na targach GREENPOWER 2023:

  • AERO S/EW – podwyższone, ENERGY 5 Sp. z o.o.;
  • Pompy ciepła VGE Eco Air – SOLGEN Sp. z o.o.;
  • Rozdzielnica fotowoltaiczna PV Next – Weidmüller;
  • Tracker fotowoltaiczny – ENERGY 5 Sp. z o.o.;

Na targach EXPOPOWER 2023, ekskluzywna oprawa oświetleniowa PRIMO APZ firmy TM Technologie została uhonorowana Złotym Medalem Grupy MTP.

Podczas uroczystego Wieczoru Branżowego wydarzenia Targi Greenpower, Expower, H2Poland 2023, odbyła się gala wręczenia nagród dla laureatów. Wyróżnienie ACANTHUS AUREUS zostało przyznane wystawcom, którzy doskonale rozumieją, jak nowoczesny expo marketing buduje wizerunek firmy i jej wartość biznesową. W tym roku nagrodę otrzymali:

GREENPOWER 2023:

  • WEIDMULLER Sp. z o.o.;
  • NINGBO DEYE INVERTER TECHNOLOGY CO.,LTD;
  • ENERGY 5 Sp. z o.o.;
  • EC Group Sp. z o.o.;
  • INNPRO ROBERT BŁĘDOWSKI Sp. z o.o.;
  • MP SOLAR GROUP Sp. z o.o.;
  • PBC;
  • AMISTON Sp. z o.o.;
  • ALSEVA Sp. z o.o. sp. k.

EXPOPOWER 2023:

  • MIKRONIKA Sp. z o.o.

Odwiedzone stoiska

Podczas targów, odwiedziliśmy następujące stoiska firm, z których prezentujemy videorelację wraz z wywiadem lub narracją:

  • SIMPLE H2 Sp. z o.o. – firma opracowała elektrolizer, który służy do wytwarzania wodoru, który wchodzi w skład chemiczny wody. Tym samym produkuje kontenerowe stacje produkcji i dystrybucji wodoru, którym możemy tankować samochody wodorowe. Usłyszymy o tym w poniższej narracji (Kielce, woj. świętokrzyskie);
  • ZBM S.A. – firma specjalizująca się w kompleksowej realizacji inwestycji (Warszawa, woj. mazowieckie);
  • Firma Power Lab – producent magazynów energii (Warszawa, woj. mazowieckie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *