NOWOCZESNE TECHNOLOGIE

Targi ITM Industry Europe, Subcontracting i Modernlog 2023

Targi ITM Industry Europe, Subcontracting i Modernlog 2023 za nami
Maszyny automatyzujące produkcję oraz nowoczesne oprogramowania
Targi Modernlog i Subcontracting udoskonaleniem targów
Konferencje, debaty i medale MTP

Targi ITM Industry Europe, Subcontracting i Modernlog 2023 za nami

ITM Industry Europe oraz towarzyszące im targi Modernlog i Subcontracting to największe i najbardziej znaczące targi przemysłowe. Podczas ich trwania prezentowane były światowe trendy związane z ideą Przemysłu 4.0. Wydarzenie to dostarczyło wielu wrażeń, nie tylko pod względem bogatego zasobu ekspozycji wystawienniczych, ale również licznych konferencji, debat i szkoleń. Czterodniowy program ITM INDUSTRY EUROPE na Międzynarodowych Targach Poznańskich każdego roku przyciąga doświadczonych ekspertów z dziedziny szeroko pojętego przemysłu i robotyki. Wspierany jest przez wiodące organizacje, stowarzyszenia i instytucje z branży przemysłowej. Targi ITM Industry Europe, Subcontracting i Modernlog 2023 stanowią kluczowe miejsce spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń liderów sektora innowacji.

Maszyny automatyzujące produkcję oraz nowoczesne oprogramowania

Targi ITM INDUSTRY EUROPE są niezwykle istotnym wydarzeniem dla profesjonalistów zainteresowanych innowacjami i zoptymalizowanymi rozwiązaniami, które odpowiadają czwartej rewolucji przemysłowej. Wystawcy światowej klasy, eksperci w dziedzinie automatyzacji produkcji, metalurgii i obróbki metali, zaprezentowali nowoczesne maszyny i technologie. Rozbudowany program towarzyszących wydarzeń i niepowtarzalna atmosfera sprawiły, że wydarzenie to możemy zaliczyć do jednych z najatrakcyjniejszych. Ekspozycje ITM INDUSTRY EUROPE umożliwiły nam poznanie najnowszych trendów ze wszystkich kluczowych gałęzi przemysłu.

Targi Modernlog i Subcontracting udoskonaleniem targów

Targi ITM Industry Europe prezentowały ekspozycje różnych sektorów przemysłu, takich jak: obrabiarki do metali, narzędzia, automatyka przemysłowa, robotyka, odlewnictwo, spawanie i cięcie, obróbka powierzchni, technologie addytywne, oprogramowanie oraz metrologia przemysłowa. W połączeniu z targami Modernlog, które charakteryzują się nowoczesnością, otwartością na zmiany i innowacyjną logistyką, stworzyły idealną okazję do prezentacji produktów i możliwości związanych z branżą logistyki, transportu i magazynowania w międzynarodowym środowisku. Wydarzenie skupiło się na koncepcji logistyki 4.0, która zakłada automatyzację procesów i zdolność szybkiej adaptacji do zmieniających się warunków. Targi Subcontracting natomiast pozwoliły podwykonawcom przemysłowym nawiązać istotne relacje biznesowe, z racji skupienia w jednym miejscu pionierów większości gałęzi przemysłu.

Konferencje, debaty i medale MTP

Na Targach Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG firma KARDEX POLSKA Sp. z o.o. została uhonorowana medalem za swoje nowatorskie rozwiązanie – Intuicyjny Asystent Kompletacji. Ten produkt tworzy nowe środowisko pracy dla operatorów, umożliwiając im naturalną i intuicyjną interakcję z maszyną, bez potrzeby dodatkowych wyświetlaczy czy klawiatur. Wirtualne przyciski pojawiają się dokładnie tam, gdzie operator się ich spodziewa, co redukuje przeciążenie informacyjne wynikające z tradycyjnych ekranów. Dodatkowo, eliminuje konieczność wykonywania nienaturalnych ruchów, takich jak spoglądanie na wyświetlacz i następnie na pozycję podnoszenia. .

Łukasz Korziński, Regionalny Dyrektor Marketingu firmy Kardex, wskazał drugi nagrodzony produkt targów Modernlog: Platformę Synaptic z Instytutu Studiów Programistycznych S.A. Jest to centralny system logistyczny, który obejmuje wszystkie elementy łańcucha dostaw. Pozwala na kompleksową obsługę procesów logistyki wewnętrznej i zewnętrznej, które nie są optymalnie realizowane przez większość systemów ewidencyjnych. Podczas targów ITM Industry Europe, firma Metalkas S.A, otrzymała medal MTP za innowacyjną drabinę mechatroniczną, która pozwala jej użytkownikom czuć pełen komfort i bezpieczeństwo podczas pracy. Na targach ITM odwiedziliśmy następujące ekspozycje firm:

  • REFLEX Logistics i EYSEEE – Reflex Logistics to jednostka biznesowa Hardis Group, firmy zajmującej się rozwiązaniami i usługami dla branży IT. Reflex od 30 lat jest między innymi dostawcą oprogramowań WMS do firm, natomiast firma Eyesee jest firmą współpracującą z Reflex. Eyesee jest producentem nowoczesnych dronów do inwentaryzacji:
  • KLASTER OBRÓBKI METALI – to inicjatywa Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju, łącząca ponad 100 firm z branży metalowej, działających w usługach, produkcji i handlu:
  • INDUSTRIAL SOLUTIONS GROUP Sp. z o.o. – firma z siedz. w Szczepanowie (woj. małopolskie), zajmuje się produkcją oraz dystrybucją materiałów smarnych i olejowych dla branży obróbki metali:
  • GALIKA Sp z o.o. – firma z siedz. w Warszawie (woj. mazowieckie), od 30 lat jest jednym z czołowych dostawców obrabiarek i maszyn.
  • ARCO TOOLS – firma z siedz. w Starej Iwicznej (woj. mazowieckie), będąca dystrybutorem narzędzi do obróbki metali:
  • APX TECHNOLOGIE Sp. z o.o. – firma z siedz. w Ciencisku (woj. kujawsko-pomorskie) swą ofertą obejmuje min.: produkcję oprzyrządowania oraz obróbkę mechaniczną elementów metalowych, sprzedaż obrabiarek skrawających do metali, naprawę i konserwację obrabiarek i wiele innych:
  • METALKAS S.A. – firma z 65-letnią tradycją, zajmująca się produkcją wysokiej jakości min: sejfów szaf pancernych, mebli metalowych regałów, kasetek metalowych, szafek na klucze, drabin, apteczek:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *