OGRODNICTWO

Targi Gardenia 2023

Targi Gardenia 2023 czyli ,,Ogród dla każdego”
Interesujący program wydarzeń
Inspiracje dekoracyjne i florystyczne

Targi Gardenia 2023 czyli ,,Ogród dla każdego"

Targi Gardenia 2023, odbyły się w dniach 23-25 listopada. Wzięło w nich udział blisko 200 wystawców z Polski i z zagranicy. Ekspozycja zajęła powierzchnię około 10 tysięcy metrów kwadratowych. Targi odwiedziło ponad 12 tysięcy osób, w tym około 30 uczestników programu Hosted Buyers. Tegoroczna edycja Targów Gardenia odbyła się pod hasłem „Ogród dla każdego”. Hasło to oddawało rosnącą potrzebę projektowania zieleni w każdej przestrzeni, niezależnie od jej wielkości i przeznaczenia. Wśród nowości produktowych, które zaprezentowali wystawcy, znalazły się kuchnie ogrodowe, nowoczesne systemy nawadniania i oświetlenia. Mogliśmy też podziwiać także ciekawe rozwiązania małej architektury.

Mimo niesprzyjającej pory roku, prezentowana w szkółkarskiej części ekspozycji zieleń była niezwykle okazała. Zwiedzający podziwiać mogli okazy zarówno dużych form – drzew alejowych, okazałych rododendronów i sosen, poprzez ogrodowe drzewka w stylu bonsai, aż po sadzonki roślin ozdobnych i owocowych. Duże zainteresowanie zarówno polskich, jak i zagranicznych gości dowodzi wysokiej jakości polskiej produkcji roślinnej.

Interesujący program wydarzeń

W programie wydarzeń Gardenii 2023 każdy sektor ogrodnictwa i dziedzin pokrewnych zaznaczył swój udział:

  • w ramach Areny Krajobrazu goście targów mogli zobaczyć prelekcje topowych brytyjskich projektantów zieleni, m.in. Emmy Tipping, Zoe Claymore, Gavina McWilliama, Helen Elks Smith czy Charlotte Rowe – prelekcje dotyczyły najnowszych trendów w projektowaniu zieleni, a także praktycznych aspektów jej pielęgnacji;
  • tradycyjnie nie zabrakło również polskich ekspertów: Joanna Rayss i Dawid Słowiński zaprezentowali najnowsze rozwiązania w zakresie ochrony i pielęgnacji drzew, natomiast ,,Szkółka Byczkowscy” oraz ,,Zielony Fryzjer” przeprowadzili warsztaty cięcia roślin ogrodowych;
  • dodatkową atrakcją dla zwiedzających były sobotnie spotkania z Katarzyną Bellingham, Martą Szyc oraz Alicją Maj;
  • w ramach 17. Edycji Konferencji Miejska Sztuka Ogrodowa słuchano wystąpień specjalistów z zakresu zieleni miejskiej.

Inspiracje dekoracyjne i florystyczne

Sektor dekoracji i kwiatów ciętych zaprezentował trendy bożonarodzeniowe, ślubne oraz kolorystyczne na kolejny sezon. Mimo listopadowej aury na stoiskach nie zabrakło feerii barw i bujnie kwitnących roślin.

Targi Gardenia 2023 to spotkanie, które potwierdziło, że ogrodnictwo jest coraz popularniejszym hobby w Polsce. Impreza spełniła oczekiwania zarówno wystawców, jak i zwiedzających.

Podczas targów odwiedziliśmy ekspozycję firmy SealEco (siedz. w Łodzi, woj. łódzkie), będącą częścią szwedzkiej firmy Nordic Waterproofing. SealEco może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem i wiedzą z zakresu rozwiązań hydroizolacyjnych. Produkcja membran dachowych oraz na zbiorniki wodne – to główny filar działalności. Firma ponadto zajmuje się produkcją akcesoriów ogrodowych, wykonanych z materiałów recyklingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *