ROLNICTWO

Targi Euro Target Show 2023

Targi Euro Target Show 2023 – podsumujmy wydarzenie
Zakresy ekspozycji poszczególnych branż
Strefa militarna i zawody
Program targów Euro Target Show 2023 – co ciekawego?
Odwiedzone ekspozycje

Targi Euro Target Show 2023 – podsumujmy wydarzenie

Od 17 do 19 marca 2023r. mieliśmy okazję uczestniczyć w wielkim święcie pasjonatów militariów, łowiectwa, strzelectwa i survivalu. Wydarzenie to odbywa się pod nazwą Euro Target Show i zrzesza miłośników w/w dziedzin w pawilonach Międzynarodowych Tragów Poznańskich. To nietuzinkowe przedsięwzięcie przyciągnęło ponad 13 tys. zwiedzających. Oprócz ekspozycji firm prezentujących produkty z wymienionych kategorii, mogliśmy również posłuchać ciekawych prelekcji z zakresu survivalu czy wojskowości. Oprócz tego mogliśmy wysłuchać efektownych wystąpień muzycznych różnych stowarzyszeń łowieckich, wojskowych lub survivalowych. Ciekawym doświadczeniem było wsłuchanie się w dźwięki, imitujące nawoływanie jelenia.

Zakresy ekspozycji poszczególnych branż

W definicji branży myśliwskiej mieszczą się takie podkategorie jak: artykuły strzeleckie, amunicja, broń, samochody terenowe, kynologia łowiecka (psy myśliwskie), meble i całe wyposażenie w całej tradycji łowiectwa, optyka myśliwska, biżuteria i zdobnictwo myśliwskie, elektroniczne książki z przeznaczeniem do polowań, chłodnie myśliwskie, akcesoria i odzież myśliwska. Z producentami i dystrybutorami powyższych akcesoriów mogliśmy się spotkać się i skorzystać z ich fachowej wiedzy w kwestii najlepszego wyboru danych akcesoriów. W przypadku strzelectwa, każdy fan tej dziedziny mógł zapoznać się z odpowiednimi dla siebie artykułami z podkategorii: strzelectwa olimpijskiego i sportowego, kolekcjonerskiego, historycznego, czarnoprochowego, pneumatycznego, dynamicznego i długodystansowego.

Nie zabrakło również ekspozycji z odzieżą i odpowiednim obuwiem dla strzelców, a także z wyposażeniem taktycznym. Blok survivalowy na Euro Target Show był tak naprawdę kontynuacją targów Survival Force Expo, w trakcie których fani survivalu i bushcraftowcy mogli również posłuchać ciekawych prelekcji i nabyć akcesoria na planowane wycieczki survivalowe w oparciu o fachowe doradztwo. ,,Bushcraft”, to zbitka dwóch angielskich leksemów, ,,bush” (las, knieje) i ,,craft” (sztuka, rzemiosło). Tak więc w języku polskim parafrazą słowotwórczą tego zapożyczenie będzie ,,wyprawa i przeżycie w gęstym lesie”.

Strefa militarna i zawody

Pasjonaci wojskowości i kwestii militarnych mogli zaopatrzyć się w mundur, obuwie taktyczne, elektronikę i szerokopojęte akcesoria wojskowe (mapy, protraktory, paramilitaria). Oprócz tego mogliśmy być świadkami Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w strzelaniu z broni pneumatycznej, a także być gośćmi ekspozycji szkół wojskowych lub Komendy Głównej Policji.

Program targów Euro Target Show 2023 - co ciekawego?

Podczas targów mieliśmy okazję uczestniczyć w następujących wydarzeniach (prelekcjach, zawodach, występach):

 • ,,Słów kilka o gończym polskim, ogarze polskim i polskim spanielu myśliwskim”;
 • „Jak dbać o broń?”:
 • ,,Pokaz wabienia”:
 • ,,International Defense Pistol Association – dynamiczne strzelectwo sportowe”;
 • „Staza” (szkoła survivalu);
 • ,,Sokolnictwo – żywa tradycja”;
 • Koncert muzyki myśliwskiej;
 • „Żywność – przechowywanie i przygotowywanie”;
 • Dotacje na budowę strzelnic sportowo-myśliwskich;
 • „Jak nauczyć się strzelać szybko i celnie”.

Odwiedzone ekspozycje

Podczas trzydniowych targów Euro Target Show 2023 odwiedziliśmy następujące ekspozycje:

 • DIFOU PROTRAKTORY SZKOLENIA – firma z Woli Rzędzińskiej (k. Tarnowa, woj. małopolskie), zajmująca się produkcją protraktorów;
 • megazapas.pl – sklep internetowy, zajmujący się dystrybucją na rynek polski amerykańskiej marki READYWISE. Pod nazwą tej marki kryje się żywność typu ,,emergency food”, czyli o ultradługim terminie ważności (do 25 lat!) przy jednoczesnym zachowaniu wartości odżywczych produktów;
 • SKLEP MYŚLIWSKO-STRZELECKI SZÓSTAK – sklep mający swą siedzibę w Wieluniu (woj. łódzkie) posiadający bogaty asortyment produktów, które klasyfikujemy do szeroko pojętego łowiectwa, myślistwa i strzelectwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *