NOWOCZESNE TECHNOLOGIE

Targi Enex Kielce 2024

Targi Enex 2024 – w drodze do ekologicznego życia
Prelekcje i seminaria
Nagrody podczas targów Enex
Ciekawostki z targów ENEX 2024

Targi Enex 2024 - w drodze do ekologicznego życia

W dniach 7-8 lutego 2024 roku w Kielcach odbyły się XXVI Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. Wydarzenie to zgromadziło blisko 300 wystawców z Polski i zagranicy, którzy zaprezentowali szeroką gamę produktów i usług z zakresu energetyki, elektrotechniki i OZE. Podczas targów ENEX 2024 zaprezentowano wiele nowości i trendów w branży energetycznej. Duże zainteresowanie wzbudziły m.in. technologie związane z odnawialnymi źródłami energii, takie jak fotowoltaika, elektrownie wiatrowe i pompy ciepła.

Prelekcje i seminaria

Integralną częścią targów ENEX był bogaty program merytoryczny, obejmujący prelekcje, seminaria i panele dyskusyjne. Eksperci z branży energetycznej omówili m.in. wyzwania stojące przed polskim sektorem energetycznym, perspektywy rozwoju OZE oraz nowe technologie w energetyce.

Wybrane prelekcje i seminaria:

  • ,,Wyzwania i szanse dla polskiego sektora energetycznego w perspektywie 2030 roku”;
  • ,,Rola OZE w transformacji energetycznej Polski”;
  • ,,Nowe technologie w energetyce – szanse i wyzwania”;

Nagrody podczas targów Enex

Podczas targów ENEX 2024 wręczono również nagrody i wyróżnienia dla najlepszych produktów i usług. Złoty Medal Targów ENEX 2024 otrzymał m.in. system fotowoltaiczny zintegrowany z dachem. Targi ENEX 2024 to ważne wydarzenie dla branży energetycznej w Polsce. Stanowią one doskonałą platformę do prezentacji nowości, wymiany wiedzy i nawiązywania kontaktów biznesowych.

Ciekawostki z targów ENEX 2024

  • Polska premiera robota sprzątającego do paneli fotowoltaicznych. Robot został zaprojektowany przez polską firmę i jest w stanie samodzielnie czyścić panele fotowoltaiczne, co zwiększa ich wydajność i wydłuża żywotność.
  • Prezentacja najnowocześniejszych elektromobili. Na targach ENEX 2024 zaprezentowano m.in. nowe modele Tesli, Mercedesa i Audi. Zwiedzający mogli również wziąć udział w testach jazdy elektrycznymi samochodami.
  • Konferencja na temat bezpieczeństwa energetycznego Polski. W konferencji udział wzięli eksperci z branży energetycznej, którzy omówili wyzwania stojące przed Polską w kontekście bezpieczeństwa energetycznego.
  • Strefa edukacyjna dla dzieci i młodzieży. W strefie edukacyjnej dzieci i młodzież mogły dowiedzieć się więcej o odnawialnych źródłach energii i oszczędzaniu energii.

Podczas tego wydarzenia odwiedziliśmy następujące ekspozycje:

  • Stiebel Eltron Sp z o.o. (siedz. w Warszawie woj. mazowieckie) ,która zajmuje się projektowaniem oraz produkcją najwyższej jakości systemów grzewczych oraz produktów dedykowanych dla systemów grzewczych;
  • HELUKABEL Polska (siedz. w Krze Dużym, woj. mazowieckie), zajmująca się produkcją, dystrybucją kabli, przewodów oraz osprzętu kablowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *