NOWOCZESNE TECHNOLOGIE

Targi Solar Energy Expo 2024

Targi Solar Energy Expo 2024 – w drodze do zielonej przyszłości
Biznes na fali zielonej energii
Budowa Świadomości Ekologicznej

Targi Solar Energy Expo 2024 - w drodze do zielonej przyszłości

Targi Solar Energy Expo 2024, odbywające się w dniach 16-18 stycznia 2024 roku w Warszawie, stanowiły imponujące forum dla prezentacji najnowszych osiągnięć w dziedzinie fotowoltaiki. Ponad 300 wystawców z Polski i zagranicy zgromadziło się, by zaprezentować szeroką gamę produktów i usług, obejmujących panele słoneczne, inwertery, systemy mocowań, magazyny energii i wiele innych. Zwiedzający mogli liczyć na bogaty program merytoryczny, obejmujący konferencje, panele dyskusyjne, warsztaty i prezentacje. Eksperci z branży podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, omawiając m.in.:

 • trendy w rozwoju fotowoltaiki podczas prelekcji ,,Fotowoltaika 2024 – Prognozy i trendy”;
 • wyzwania i szanse dla polskiego rynku OZE na panelu dyskusyjnym ,,Polska fotowoltaika – Wyzwania i perspektywy”;
 • aspekty prawne i ekonomiczne związane z instalacją paneli słonecznych podczas seminarium ,,Fotowoltaika dla domu i firmy – Aspekty prawne i ekonomiczne”.

Biznes na fali zielonej energii

Targi Solar Energy Expo 2024 to nie tylko prezentacja innowacji, ale także doskonała okazja do nawiązania kontaktów biznesowych. Spotkania B2B, organizowane w ramach wydarzenia, ułatwiły firmom znalezienie partnerów handlowych, dystrybutorów i inwestorów. Podczas targów odbyły się również liczne seminaria i szkolenia dedykowane przedsiębiorcom, którzy chcieli rozwijać swój biznes w sektorze fotowoltaiki. Eksperci doradzili m.in.:

 • jak pozyskać dofinansowanie na instalację paneli słonecznych na seminarium ,,Dotacje na fotowoltaikę – Jak pozyskać dofinansowanie”;
 • jak zbudować efektywny zespół sprzedażowy podczas szkolenia ,,Budowa efektywnego zespołu sprzedażowego w branży fotowoltaicznej”;
 • jak promować swoje usługi na rynku OZE na prelekcji ,,Marketing fotowoltaiki – Skuteczne strategie promocji”.

Budowa Świadomości Ekologicznej

Targi Solar Energy Expo 2024 kładły nacisk nie tylko na aspekty biznesowe, ale także na edukację ekologiczną. Organizatorzy przygotowali szereg wydarzeń skierowanych do szerokiej publiczności, m.in.:

 • pokazy edukacyjne, prezentujące działanie instalacji fotowoltaicznych;
 • konkursy z nagrodami, sprawdzające wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii;
 • strefy zabaw dla dzieci z grami i zabawkami edukacyjnymi o tematyce ekologicznej.

Celem tych działań było podniesienie świadomości społeczeństwa na temat korzyści płynących z wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Zwiedzający mogli dowiedzieć się m.in.:

 • jak fotowoltaika może obniżyć rachunki za prąd podczas pokazu: ,,Fotowoltaika – Jak obniżyć rachunki za prąd”;
 • jak zwiększyć niezależność energetyczną na prelekcji ,,Fotowoltaika – Droga do niezależności energetycznej”;
 • jak chronić środowisko naturalne podczas warsztatów ,,Ekologiczne korzyści z fotowoltaiki”.

Targi Solar Energy Expo 2024 to wydarzenie, które nie mogło umknąć uwadze nikogo, komu zależało na rozwoju zielonej energii w Polsce. To była doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi technologiami, nawiązania kontaktów biznesowych i poszerzenia swojej wiedzy na temat fotowoltaiki.

Podczas targów odwiedziliśmy następującą ekspozycję:

 • Firmy INSELL (siedz. w Łodzi, woj. łódzkie), zajmującej się dystrybucją artykułów elektrycznych, elektrotechnicznych, energetycznych oraz fotowoltaicznych:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *