OGRODNICTWO

Pałeczki nawozowe

Do czego służą pałeczki nawozowe?
Jakie korzyści płyną ze stosowania omawianego produktu?
Jak właściwie stosować pałeczki nawozowe?

Do czego służą pałeczki nawozowe?

Do najpopularniejszych form podaży nawozów w naszych ogrodach zaliczamy nawozy sypkie oraz preparaty, z których przygotowujemy roztwór o odpowiednim dla naszych roślin stężeniu. Na wyjałowionej ziemi dość trudno o zdrowo rozwijające się rośliny. Wyjątek stanowią te mało wymagające i odporne na niedobór składników, ale takich gatunków jest zdecydowanie niewiele. Oprócz wspomnianych rodzajów nawozów, z pomocą przychodzą nam również producenci alternatywnych metod aplikowania nawozów.  Mowa tu o pałeczkach nawozowych. Pałeczki nawozowe stają się coraz bardziej popularne ze względu na łatwość ich użytkowania oraz wysoką skuteczność działania. Możemy tez korzystać z pałeczek owadobójczych. Sprawdzają się w uprawie roślin doniczkowych. Wystarczy włożyć odpowiednio dobraną do rozmiaru doniczki ilość pałeczek i już możemy cieszyć się stopniowym uwalnianiem substancji odżywczych lub owadobójczych. Producenci opracowali produkt  w taki sposób, aby pałeczki działały nawet przez kilka miesięcy.

Jakie korzyści płyną ze stosowania omawianego produktu?

Podstawowe korzyści płynące ze stosowania pałeczek nawozowych to zminimalizowanie ryzyka przenawożenia podłoża. Oznacza to, że nasze rośliny pobierają dokładnie tyle pierwiastków ile im potrzeba. Kolejną zaletą, jaką możemy tu wymienić to uniwersalne zastosowanie preparatu. Pałeczki sprawdzają się zarówno w przypadku roślin doniczkowych, jak i pomidorów, ogórków czy papryki.  W okresie zbioru powyższych warzyw, z pewnością będziemy usatysfakcjonowani plennością oraz poprawą ich smaku i aromatu.

Jak właściwie stosować pałeczki nawozowe?

Byśmy mogli cieszyć się  korzyściami płynącymi z aplikacji pałeczek nawozowych, nie zapominajmy o właściwym umieszczeniu ich w donicach, tj. między brzegiem i łodygą, a także dookoła łodygi. Warto wiedzieć, że w sklepach ogrodniczych mamy do dyspozycji pałeczki nawozowe dedykowane różnym gatunkom roślin, a także wzbogacone o środki owadobójcze i grzybobójcze. Te ostatnie sprawdzą się w przypadku gatunków wrażliwych oraz podatnych na inwazję szkodników. Warto zaznaczyć, że odżywione dobrze rośliny są zdecydowanie mniej podatne na choroby grzybowe. Uwalniane stopniowo pierwiastki stanowią podstawę do utrzymania upraw doniczkowych i nie tylko w dobrej kondycji.

2 komentarze do “Pałeczki nawozowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *