METALURGIA

Metalizacja odbłyśników

1. Metalizacja odbłyśników a nasze bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu
2. Odbłyśniki od strony praktycznej
3. Co to jest metalizacja odbłyśników?
4. Jak przebiega metalizacja próżniowa odbłyśników?

Metalizacja odbłyśników a nasze bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu

Zanim omówimy proces metalizacji odbłyśników, podamy podstawowe informacje odnośnie do samych odbłyśników. Czym są zatem odbłyśniki i z jaką dziedziną życia są one związane? Wszyscy doskonale wiemy, że warunkiem bezpiecznej jazdy samochodem są: zapięte pasy, sprawne poduszki powietrzne oraz prawidłowe oświetlenie. Ten ostatni czynnik jest jeden z najistotniejszych w odniesieniu do kwestii bezpieczeństwa. Musimy jednak pamiętać, że reflektory wraz z użytkowaniem pojazdu, zużywają się. W celu przywróceniu im fabrycznych parametrów, musimy zadbać o poddanie ich zabiegowi, który metalizuje odbłyśniki.

Odbłyśniki od strony praktycznej

Odbłyśniki i żarówka to elementy znajdujące się pod obudową – reflektorem. Zadaniem żarówki jest oczywiście generowanie światła, natomiast odbłyśnik ma za zadanie to światło należycie ukierunkować. Musimy pamiętać, że cała powierzchnia odbłyśnika z czasem może ulec korozji, dlatego koniecznie musimy zadbać o jego zakonserwowanie. Jeśli natomiast odbłyśniki w naszych reflektorach są wykonane z tworzywa sztucznego, będą one z pewnością matowieć. Co my jako laicy możemy zrobić? Przetrzeć reflektory szmatką…ale to chyba za mało, prawda? Naszym zadaniem jest więc skorzystać z usług profesjonalnej regeneracji odbłyśników.

Co to jest metalizacja odbłyśników?

W przypadku frazy ,,regeneracja odbłyśników”, frazą tożsamą jest ,,metalizacja odbłyśników”. Proces ten polega na umiejętnym pokryciu odbłyśników świeżą warstwą odblaskową. Oczywiście, zanim fachowcy wykonają tę czynność, najpierw muszą starannie przygotować powierzchnię. W jaki sposób? Przede wszystkim odtłuszczając i dokładnie ją czyszcząc. W następnej kolejności specjaliści usuwają wszelkie pokłady rdzy, by wreszcie przejść do sedna, jakim jest metalizacja próżniowa.

Jak przebiega metalizacja próżniowa odbłyśników?

By proces metalizacji odbłyśników przebiegł prawidłowo, musimy umieścić go w naczyniu próżniowym. Wówczas podgrzewany w nim metal zaczyna stopniowo parować , powodując równomierne osadzenie się na powierzchni odbłyśnika. To bardzo skuteczny sposób na odnowienie i zakonserwowanie odbłyśnika, ponieważ naniesiona warstwa nie odbiega w żadnym stopniu od oryginalnej metalicznej warstwy. Nowa warstwa zapewnia nam prawidłowe odbicie światła i powrót do bezpiecznej jazdy samochodem.  Nie próbujmy ,,domowym” sposobem dbać o nasze reflektory. Od tego mamy firmy świadczące usługi metalizacji odbłyśników, dlatego jeśli chcemy zadbać o bezpieczeństwo i komfort prowadzenia pojazdu – korzystajmy z ich usług! Tego typu firmy z pewnością poradzą sobie z zagadnieniem, jakim jest metalizacja odbłyśników.

3 komentarze do “Metalizacja odbłyśników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *