HORECA

Jak wyposażyć bar?

1. Jak wyposażyć bar? O czym musimy pamiętać?
2. Jak wyposażyć knajpę? Wybieramy użyteczne i funkcyjne wyposażenie
3. Zadbajmy o komfort pracy barmana
4. Chcąc wyposażyć bar musimy się wykosztować?

Jak wyposażyć bar? O czym musimy pamiętać?

Jeśli jesteśmy właścicielami baru lub w najbliższej przyszłości planujemy takowy otworzyć, to warto rozważyć, w jaki sposób najlepiej go urządzić. Dobrze zaopatrzony i w przemyślany sposób urządzony bar to bezsprzecznie gwarancja sukcesu ,,barowego” biznesu.  Nie dość, że do dobrze zaopatrzonego baru chętnie przychodzą goście, to w takim barze po prostu przyjemnie się pracuje. Miejmy zatem niezbędne urządzenia i wszelkie przydatne akcesoria gastronomiczne w naszym barze! Niezależnie od metrażu oraz od tego czy zamierzamy przyjmować kilku czy kilkudziesięciu gości. Jak wyposażyć bar? O czym musimy pamiętać?

Jak wyposażyć knajpę? Wybieramy użyteczne i funkcyjne wyposażenie

Umówmy się, że przemyślany zakup wyposażenia lokalu gastronomicznego wiąże się z wizją sprawnej obsługi. Sprawna obsługa i estetyczny wystrój lokalu natomiast skutkować może przyciągnięciem ludzi do naszego baru. By rozwinąć ,,barowy interes” zakupmy zatem:

  • Ladę – estetyczną i adekwatnej do naszego lokalu wielkości;
  • Odpowiednią ilość wygodnych hokerów, czyli stołków na których mogą zasiąść goście przy ladzie;
  • Na ladzie postawmy koniecznie gadżety barmańskie, dzięki którym goście poczują się swobodnie oraz przyjaźnie ,,ugoszczeni”. Mamy tu na myśli dodatki niskobudżetowe tj. serwetki, kolorowe słomki, mieszadełka, czy otwieracze do butelek.  Pomyślmy również o pojemniku na kapsle po piwie, czy pojemnik z cukierkami. Tak drobne gadżety z pewnością nie spowodują spustoszenia w naszym budżecie, za to sprawią, że klienci będą wspominać nasz lokal jako przyjazny i do którego warto wrócić. Na pewno  tak miła aranżacja i atmosfera sprzyjać będzie  polecaniu przez klientów znajomym  naszego lokalu, co bezsprzecznie przyczyni się do zwiększenia ruchu i wygenerowania większych zysków.

Zadbajmy o komfort pracy barmana

Pamiętajmy, że dobrze wyposażony bar to taki, w którym barmanowi będzie się komfortowo pracować. Klienci baru bowiem wybierają częściej te lokale, w których mogą liczyć na pogawędkę z barmanem. Profesjonalny barman powinien zatem pracować zręcznie i bezstresowo, bo tylko tak będzie w stanie realizować swoje kompetencje miękkie tj. komunikatywność, empatię i zrozumienie chęci ,,wygadania” – mówiąc kolokwialnie – przez klienta. Oczywiście nie dajmy się zwariować stereotypom, że do baru przychodzą wyłącznie osoby zranione z jakiegoś powodu i chcące się odurzyć alkoholem.

Tak czy inaczej, pomijając motywacje klientów do odwiedzin baru, zadbajmy o zakup stelaży, które służyć będą do podwieszania kieliszków. Miejmy na uwadze również wyposażenie przestrzeni za ladą w  regały, na które będzie można postawić kufle od piwa oraz naczynia innego rodzaju. Nie bez znaczenia jest również zakup stojaków do dozowników, które zamocujemy do półki. Estetycznego i nowoczesnego wyglądu nadamy również naszemu barowi, jeśli zainwestujemy w podświetlane schody LED, które przeznaczymy na butelki.

Chcąc wyposażyć bar musimy się wykosztować?

Odpowiadając szczerze na powyższe pytanie, umówmy się, że za cenę naszych urządzeń i akcesoriów odpowiada przede wszystkim ich jakość. Nie mówimy teraz rzecz jasna o drobnych niskobudżetowych pomocnych gadżetach, o których już wspomnieliśmy. Nowoczesne ekspresy do kawy, blendery oraz miksery, które pomogą nam skomponować różnego rodzaju drinki i inne napoje ciepłe lub zimne. Pamiętajmy jednak, że warto postawić na kreatywność. W dobie rosnącej konkurencji wdrażajmy kreatywne pomysły do naszego baru. Inwestujmy w wyszukany wystrój, na przykład inspirowany jakimś filmem lub grą komputerową. Nie bójmy się przeznaczać pieniędzy na coś, na co nie przeznacza konkurencja. Z pewnością dobre pomysły zaprocentują na naszą korzyść i zwiększą ruch w knajpie.

2 komentarze do “Jak wyposażyć bar?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *