MEBLARSTWO

Targi Meble Polska i Home Decor 2023

Największe wydarzenie w branży meblarskiej – Targi Meble Polska i Home Decor 2023
Grupa MTP – przyznanie Złotych Medali
Możliwość zawarcia kontraktów

Największe wydarzenie w branży meblarskiej - Targi Meble Polska i Home Decor 2023

W dniach 21-24 lutego na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyło się jedno z największych wydarzeń, skupiających ludzi ze świata mebli i wystroju wnętrz w Europie Środkowo-Wschodniej. Mówiąc ,,ludzie ze świata mebli i wystroju wnętrz”, mamy na uwadze głównie: producentów, architektów, projektantów oraz klientów zarówno indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Wydarzenie to daje możliwość polskim producentom branży meblarskiej przedstawienia swojej oferty. Targi Meble Polska i Home Decor 2023 upłynęły pod znakiem sprzedaży i prezentacji innowacji rynkowych dla handlowców całego świata. Na ekspozycjach 250 firm z 15 krajów gościli kupcy z ponad 75 krajów. Co ciekawe, omawiane wydarzenie było okazją do zaprezentowania swoich mebli przez 40 ukraińskich producentów. Było to możliwe dzięki nawiązaniu znajomości z Ukraińskim Stowarzyszeniem Producentów Mebli, które reprezentuje około 60% branży meblarskiej. Warto podkreślić, że stowarzyszenie to skupia się na pomocy w regionach Ukrainy najbardziej poszkodowanych na skutek wojny, pomagając w przetransportowaniu załóg fabryk. Również dostarczenie mebli uchodźcom oraz promowanie produkcji ukraińskiej jest w zakresie działań tej organizacji. W tegorocznej edycji targów, dominowały głównie meble tapicerowane. Rzadziej spotykaliśmy ekspozycje, na których byłyby wystawione meble skrzyniowe.

Grupa MTP - przyznanie Złotych Medali

Na każdych międzynarodowych spotkaniach branżowych, grupa MTP przyznaje nagrody w różnych kategoriach. Tym razem jury pod uwagę brało takie aspekty jak: komfort użytkowania mebli, innowacyjność designu, a także fakt, czy produkt wpisuje się w kwestię ochrony środowiska. Ponadto sąd konkursowy zwracał uwagę na to, czy produkty dostosowane są do potrzeb różnych konsumentów w różnym przedziale wiekowym. Pierwszy raz Złoty Medal przyznano ekspozycji, która w swej bazie produktów miała również te dedykowane ludziom starszym. W krajach rozwiniętych przeważa liczba osób w wieku poprodukcyjnym i to w ich potrzeby należy obecnie się wpisać.

Sąd konkursowy docenił wyróżnieniami Grand Prix MTP ekspozycje, które prezentowały zarówno ciekawe wzornictwo w połączeniu z ciekawymi rozwiązaniami obiciowymi i konstrukcyjnymi. Również istotny był aspekt funkcjonalności. Dużym atutem było opatrzenie mebli w możliwości sprawnego demontażu, w razie potrzeby czyszczenia czy przeprowadzki. Bezgłośny domyk szafek czy modułowość, pozwalająca na dostarczenie mebli do konsumenta za pomocą paczkomatu, to czynniki, wpływające według jury na atrakcyjność oferty produktowej. Oprócz tego, na nagrodę zasługiwały te ekspozycje, które mogły poszczycić się meblami wykonanymi z surowców podlegających recyklingowi.

Możliwość zawarcia kontraktów

Targi Meble Polska i Home Decor sprzyjają zawarciu wielu intratnych kontraktów oraz realizacji sprzedaży produktów prezentowanych na ekspozycjach. Uczestnictwo w takim spektakularnym wydarzeniu pozwala zapoznać się z ofertą konkurencji. Klienci indywidualni natomiast mają szansę zobaczyć niemal wszystkie obecne rynkowe trendy branży meblarskiej i wystroju wnętrz. Tkaniny, poduszki, ciekawe dekoracje, meble – wszystkie te produkty skupiły się w pawilonach poznańskich targów. W tejże edycji targów gościliśmy na ekspozycjach takich firm jak:

  • SPIN Sp. Jawna (Mnichowo k. Gniezna, woj. wielkopolskie) – firma od trzydziestu lat zajmuje się produkcją mebli tapicerowanych;
  • DAREX (Warszawa, woj. mazowieckie) – firma zajmuje się dystrybucją foteli z funkcją profesjonalnego masażu;
  • NORD MEBEL Sp. z o.o. (Nidzica, woj. warmińsko-mazurskie) – firma produkuje meble tapicerowane w tkaninie i skórze;
  • TEXARM Sp. z o.o. (Jasin k. Swarzędza, woj. wielkopolskie) – firma, zajmująca się od ośmiu lat dystrybucją tkanin oraz materiałów obiciowych i dekoracyjnych dla producentów mebli tapicerowanych.

.  

Targi Meble Polska i Home Decor 2023 upłynęły pod znakiem wielu ciekawych spotkań biznesowych oraz pozwoliły firmom pokazać swoje innowacyjne produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *