Zdrowie i uroda

Co to jest wodoroterapia?

Co to jest wodoroterapia? Czym jest wodór molekularny?
Czy wodoroterapia jest skuteczna? Jaka jest historia leczenia wodorem?
Jakie choroby możemy wyleczyć wodorem?

Co to jest wodoroterapia? Czym jest wodór molekularny?

Wodór molekularny (H2) to najprostszy związek chemiczny na Ziemi. Jest to bezbarwny, bezwonny i bezzapachowy gaz, który jest obecny w powietrzu, wodzie i w wielu żywnościach. Wodór molekularny jest niezbędny dla życia na Ziemi. Dzięki niemu możliwy jest proces fotosyntezy, zachodzący w roślinach. Zwierzętom i ludziom natomiast służy do oddychania. Za sprawą jego niewielkich rozmiarów, wodór może przenikać głęboko do komórek w organizmie. A czym jest wodoroterapia? Wodór molekularny można przyjmować na różne sposoby. Najczęściej stosuje się inhalacje czystego wodoru molekularnego (H2) za pomocą inhalatora. Alternatywą jest spożywanie wody nasyconej wodorem lub bezpośrednie nakładanie wodoru na oczy za pomocą specjalnych okularów.Inhalacje wodoru molekularnego są skutecznym sposobem dostarczania wodoru do organizmu.

Wodór rozpuszcza się w płynach ustrojowych i dociera do wszystkich komórek ciała. Inhalacje wodoru molekularnego mogą poprawić funkcjonowanie układu oddechowego, krążenia krwi, nerwowego i hormonalnego. Mogą również zmniejszać stany zapalne i ból. Spożywanie wody nasyconej wodorem jest kolejnym skutecznym sposobem dostarczania wodoru do organizmu. Woda nasycona wodorem jest bogata w przeciwutleniacze, które chronią komórki przed uszkodzeniami. Woda nasycona wodorem może również poprawić trawienie, metabolizm i odporność. Bezpośrednie nakładanie wodoru na oczy za pomocą specjalnych okularów jest skutecznym sposobem leczenia chorób oczu. Wyróżniamy tu takie choroby jak: zapalenie spojówek, zespół suchego oka i jaskra. Wodór może również poprawić ostrość widzenia i zmniejszyć zmęczenie oczu. Jest bezpieczną i skuteczną substancją, która może poprawić zdrowie i samopoczucie. Możemy przyjmować go na różne sposoby, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Czy wodoroterapia jest skuteczna? Jaka jest historia leczenia wodorem?

Wodór molekularny (H2) wykorzystujemy w medycynie klinicznej od 2008 roku, lecz badania nad jego właściwościami leczniczymi rozpoczęły się znacznie wcześniej. W 1975 roku naukowcy z Baylor University opublikowali badania, w których pokazali, że wodór molekularny może chronić komórki przed uszkodzeniami wywołanymi przez wolne rodniki.

Od tego czasu naukowcy przeprowadzili ponad 150 badań klinicznych. Potwierdziły one skuteczność wodoru molekularnego w leczeniu wielu różnych schorzeń, w tym:

 • chorób układu krążenia,
 • chorób metabolicznych,
 • chorób układu nerwowego,
 • chorób nowotworowych,
 • chorób skóry.

Wodór molekularny stosujemy nawet w kosmetyce, ponieważ może poprawić wygląd skóry, włosów i paznokci. Wodoroterapia jest bezpieczną i skuteczną metodą leczenia wielu różnych schorzeń. Jest ona stosowana w klinikach medycznych w USA, Japonii i Korei Południowej.

Jakie choroby możemy wyleczyć wodorem?

Wodór molekularny ma wiele potencjalnych zastosowań medycznych. Może być stosowany w leczeniu takich chorób jak:

 • choroby serca,
 • cukrzyca,
 • choroby neurodegeneracyjne,
 • choroby skóry,
 • stany zapalne,
 • otyłość,
 • astma,
 • zapalenie płuc,
 • zapalenie oskrzeli,
 • przewlekłe zmęczenie.

Wodór molekularny jest również silnym przeciwutleniaczem. Antyoksydanty neutralizują wolne rodniki, które mogą powodować uszkodzenie DNA i prowadzić do rozwoju chorób, takich jak rak, choroby serca i choroby neurodegeneracyjne. Wodór jest naturalnie obecny w organizmie, ale można go dostarczać także w większych ilościach, na przykład poprzez inhalację. Wodoru nie da się przedawkować. Jest w pełni bezpieczny i przenika do komórek organizmu i może mieć szereg właściwości terapeutycznych. Warto wiedzieć, że omawiany pierwiastek występuje w organizmie człowieka,. Obecny jest przykład w jelitach, gdzie dostarczamy go wraz z pokarmem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *