NOWOCZESNE TECHNOLOGIE

Jak korzystać z oprogramowania CRM?

1. Jak korzystać z oprogramowania CRM? Jakie są zalety oprogramowania CRM?
2. CRM – kosztowna, lecz zwrotna inwestycja dla firm!
3. Możliwość sprawnego tworzenia raportów

Jak korzystać z oprogramowania CRM? Jakie są zalety oprogramowania CRM?

 Zanim omówimy jak właściwie korzystać z wdrożonego do naszej firmy systemu CRM wymieńmy najpierw jego główne zalety. Logiczne jest, że tylko wtedy CRM przyniesie nam korzyści, jeśli będziemy potrafili właściwie poruszać się po platformie systemu. Ważne jest też, byśmy poświęcili trochę czasu na zapoznanie się z wszystkimi  narzędziami i możliwościami, jakie dają nam producenci wybranego przez nas CRM-u. Jak korzystać z oprogramowania CRM? O tym za moment. Tymczasem sprawdźmy zalety!

Dzięki oprogramowaniu CRM usprawniamy zawieranie i przetwarzanie informacji o danym kliencie. Odpowiednie funkcje pomogą nam w przeprowadzaniu analiz dotyczących potencjalnych najkorzystniejszych kontaktach.

Dzięki możliwościom klarownej oceny potrzeb potencjalnych klientów, możemy uzupełniać nasze zakupy o nowe uatrakcyjniające naszą ofertę produkty. W zależności od tego, jakiego typu działalność prowadzimy, możemy zwiększyć swój asortyment lub rozszerzyć świadczone usługi. Możemy również proponować klientom zamienne wersje naszych produktów i usług, jeśli standardowych nie mamy akurat dostępnych. W oczach klientów z pewnością zyskamy, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Nic tak bardzo nie zniechęca nas do danej marki czy sklepu jak świadomość faktu, że są w niej/nim niedobory produktów. Tyczy się to również usług.

CRM bezsprzecznie sprawdza się w przedsiębiorstwach, w których współpracuje duży zespół ludzi. Jeśli zapoznamy się z narzędziami, dzięki którym usprawnimy proces komunikacji to z pewnością sprawimy, że nasza praca będzie bardziej owocna. Idzie to w parze z poprawiającą się atmosferą, jaka będzie panować w naszym zespole. Każdy pracownik firmy może mieć dostęp bowiem do identycznych aktualnych danych w czasie rzeczywistym. Co to oznacza w praktyce? Ułatwi to funkcjonowanie nie tylko danego zespołu, ale i zaangażowanych grup marketingowych  i sprzedażowych.

CRM – kosztowna, lecz zwrotna inwestycja dla firm!

Zdajemy sobie sprawę, że inwestycja w CRM do najniższych nie należy. Dobra wiadomość jest taka, że co prawda konfiguracja systemu CRM jest kosztowna, ale za tę usługę zapłacimy RAZ. Oprogramowania CRM przynoszą naszej firmie największe korzyści, kiedy korzystamy z nich na każdym poziomie organizacji. Pracownicy, którzy mają dostęp do danych staną się  z pewnością wydajniejsi i nie będą formułować wygodnych wymówek w stylu ,,a bo ja o tym nie wiedziałem”. 😊 Platforma CRM daje przecież możliwość udostępnienia istotnych baz danych wybranym pracownikom, dlatego uchybienia w kwestii komunikacji i organizacji pracy są mało prawdopodobne. Dużym ułatwieniem, jakie daje nam wybrany system CRM jest możliwość usystematyzowania naszych klientów. W praktyce polega to na tym, że dokonujemy realnej oceny ich potencjału współpracy z naszą firmą. Tworzymy zatem kategorie, takie jak na przykład: ,,potencjalny klient”, ,,obiecujący”  i ,,klient” i przyporządkowujemy nasze kontakty. Dzięki temu mamy porządek i większe szanse na realne pozyskanie klientów na nasze produkty. 

Dzięki CRM możemy  również importować dane oraz przesyłać pliki CSV. Nadrzędną kwestią, jaką automatyzujemy dzięki oprogramowaniu CRM jest zebranie w jednym miejscu szczegółowych danych odnośnie do dużej liczby mniej lub lepiej rokujących na przyszłość klientów. Dodatkowy atut w tej materii to sprzężenie ze sporą liczbą firm zewnętrznych. Wymienimy te podstawowe i najistotniejsze: Amazon, Facebook, Twitter, Instagram, Alibaba. Dzięki posiadaniu systemu CRM możemy utworzyć tzw. pulpit nawigacyjny. Dzięki niemu przejmiemy kontrolę nad wszystkimi obowiązującymi nas zadaniami. Taki pulpit jest obecny w widocznym  dla nas miejscu. Warto zainwestować w takie nowoczesne rozwiązania. Dzięki temu system wyręczy nas z przeprowadzenia statystyk, sporządzenia aktualizacji i kontrolowania przedsiębiorstwa na wszystkich jego płaszczyznach. Z informatycznego punktu widzenia systemy CRM są wizualnym panelem sterowania , gdzie mamy dostęp do wszystkich możliwych dla danego oprogramowania funkcji i narzędzi.

Możliwość sprawnego tworzenia raportów

CRM -y na ogół umożliwiają nam tworzenie raportów i to w takich odstępach czasu, w jakich byśmy sobie tego życzyli. Możemy sporządzić –  w zależności od potrzeb – raporty tygodniowe, miesięczne lub kwartalne. Taka forma sprawozdawcza pomoże nam jako właścicielom ocenić wydajność pracowników i na bieżąco kontrolować ich działania. Dzięki usprawnieniom w tworzeniu raportów mamy również możliwość porównywania wyników członków załogi. Podsumowując, wszystkie czynności, które do tej pory wykonywaliśmy ręcznie, po wdrożeniu CRM-u zostaną usprawnione i wykonane profesjonalnie.

Jeden komentarz do “Jak korzystać z oprogramowania CRM?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *